وقتی محور برنامه های روز دانشجو استندآپ کمدی و برگزاری فوتبال حبابی می شود + عکس
تعداد بازدید تعداد 172 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۵:۳۹ ب.ظ، شنبه، ۱۷ آذر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

روز دانشجو به عنوان یکی از سیاسی ترین ایام در دانشگاه ها دارد فرایند غیرسیاسی شدن خود را به سرعت طی کند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ روز دانشجو چند سالی است که به جای آن که محلی برای حضور مسئولین و اهالی سیاست برای روشنگری و طرح مسائل روز و  چالش‌برانگیز روز جامعه و انقلاب باشد به برنامه ای سرگرم‌کننده و مفرح برای دانشجویان تبدیل شده و به محلی برای حضور ‌کمدین‌ها و موزیسین‌ها شده است.

این فرایند به نحوی در حال انجام است که حتی صدای مسئولین دانشگاه ها را هم در آورده است. محمد رضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با اشاره به اهمیت سیاسی برگزار کردن مراسم‌های ویژه این روز گفت: برخی اوقات دانشگاه‌ها اقداماتی کرده‌اند که خلاف سیاست‌های وزارتخانه بوده است، مثلا در این روز مراسم جشن و شادی و موسیقی همراه با استندآپ کمدی برگزار کرده‌اند؛ تاکید می‌کنم برنامه‌های متفرقه خودتان را به نام ۱۶ آذر و در این ایام برگزار نکنید، این روز سیاسی است و این نوع برگزاری مراسم‌های روز دانشجو در واقع ماهیت اصلی این روز به حاشیه می‌رود.

هرچند برخی مسئولین دانشگاه ها توپ را به زمین دانشجویان می اندازند اما در این میان اظهار نظر معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره عدم رغبت مسئولین و روسای قوا برای حضور در دانشگاه ها جالب توجه است. سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در نشست خبری تشریح برنامه‌های دانشگاه تهران در ۱۶ آذر گفت: ما امسال پیگیر بودیم تا رئیس قوه قضائیه و مقننه در روز دانشجو در دانشگاه تهران حضور پیدا کنند که متاسفانه پاسخی دریافت نشده است.

متاسفانه باید گفت این نماد دانشجویی دارد به یک دورهمی فرح بخش و جشنِ شادی تبدیل می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر