۹ دی، روز خوش یک ملت
تعداد بازدید تعداد 171 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۴۳ ب.ظ، یکشنبه، ۹ دی، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

هرچقدر فتنه ۸۸ تلخ است، همانقدر حماسه ۹ دی ماه شیرین است اگرچه تبعات فتنه ۸۸ جبران ناپذیر است اما به سبب کور شدن چشم فتنه در حماسه ۹ دی، این روز، روز زندگی دوباره ملت ایران است.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ هرچقدر فتنه ۸۸ تلخ است، همانقدر حماسه ۹ دی ماه شیرین است اگرچه تبعات فتنه ۸۸ جبران ناپذیر است اما به سبب کور شدن چشم فتنه در حماسه ۹ دی، این روز، روز زندگی دوباره ملت ایران است در ۹دی ماه و در برخی استانها در ۸ دی ۱۳۸۸ عمومیت و جامعیت ملت ایران به میدان ٱمدند و دندان طمع دشمن را کشیدند.

در حماسه ۹ دی ماه، ملت ایران درک مشترکی از دشمن پیدا کرد صدای پای دشمن را شنید و خطر را احساس کرد. احساس خطر بموقع یک ملت ضامن بقای آن ملت است. اگر در سوریه مردم خطر داعش را بموقع احساس می کردند، سوریه ویران نمی شد اگر ملت عراق بموقع متوجه دشمن می شد اینهمه تلفات نمی دادند و اتفاقا این دو کشور زمانی دشمن را متوقف کردند که ملت شان به درک مشترکی از خطر رسیدند. از برکات انقلاب اسلامی همین است که ملت ایران سربزنگاها بخواب نمی رود و بموقع تشخیص می دهد.

در حماسه ۹دی تازه فهمیدیم ولایت فقیه چه بلاگردان مهمی برای کشور است. تازه فهمیدیم وقتی نسخه های معمول اجرایی کشور جواب ندهد، نخبگان گرفتار محافظه کاری شوند، منافقین حرمت شکنی کنند و دشمن همه جانبه نفوذ کند در این مواقع که سنگ روی سنگ بند نمی شود، بهترین پشتیبان، ولایت فقیه است.

گرامیداشت ۹ دی از این جهت مهم است که تجربه این حماسه، رمز عبور کشور از دیگر فتنه ها است.

اگر فتنه اقتصادی در پیش است همان وحدت مردم نیاز است، اگر نخبگان سیاسی محافظه کاری می کنند همان جدیت و اخطار ۹ دی مردم به خواص نیاز است، همان هوشیاری و پس زدن فراخوان های منافقین نیاز است.

اجماع ملی برای ناامید کردن دشمن و قطع طمع بیگانه، از آموزه های حماسه ۹دی است.

نویسنده: احمدملاشاهی

انتهای پیام/

ارسال نظر