سفر به گلستان
تعداد بازدید تعداد 298 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۵۵ ب.ظ، شنبه، ۲۲ دی، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

رئیس جمهور در تدارک سفر به گلستان است معمولا پیش از سفر ، گزارش منطقه به پایتخت می رسد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ نمی دانم در این گزارشها شرح حال ما گلستانی ها چگونه به رئیس جمهور رسیده ولی اگر ایشان از حالا ما جویا باشند حال ما از این قرار است : ما گلستانی ها تابستان تولید می کنیم و زمستان حسرت آنچه را که تولید کردیم، می خوریم چون همان محصول یا فراورده های همان زراعت را چند برابری که فروختیم، می خریم، سوز این معامله را فقط جماعت کشاورز می داند .

اقای رئیس جمهور تنها با صنایع تبدیلی کوچک می توان تولید تابستانه را به فصل زمستان کشاند و درآمدزا کرد.

این مطلب را همه می دانند جز مدیران شما. صنایع خردی که پشتیبان محصول ما باشد، چندان هزینه بر نیست.

اقای رئیس جمهور نام استان گلستان از روی پارک جنگلی گلستان انتخاب شده که دیگر اختیارات این پارک دست ما نیست حتی محیط زیست ما باید از یک شرکتی خصوصی اجازه بگیرد.

اگر می توانید سایه موسسه میراث پارسیان را از سر ما گلستانی ها کم کنید که هرچه سرنخ است به این کلاف سردرگم ختم می شود.

اگر نمی شود کاری کرد لااقل نام گلستان را از روی استان ما بردارید چرا که گلستان بدون جنگل گلستان ممکن نیست.

راستی این ماجرا را از محیط زیست گلستان نپرسید که بیش از شما، از میراث خانم ابتکار (رئیس محیط زیست سابق) می ترسد و می ترسیم .

آقای رئیس جمهور دیگر از دیدن و شمردن کامیون های که به آن طرف مرز می روند و ایرانی نیستند ، خسته شدیم. از اینکه بازار ترکمنستان و روسیه از طریق ایران پر از اجناس غیر ایرانی می شود، نگرانیم.

نگرانیم که قفل اتاق بازرگانی استان و مدیریت صنعت و معدن تجارت همچنان به روی تجارت عام بسته است در این میان وزیر امورخارجه ما هم که از برجام خلاصی ندارد تا به عشق آبادی که در همسایگی ماست برود.

برخی در ترکمنستان از تحولات منطقه ای بی خبرند و به قول های صهیونست های لنگ درهوا، بیشتر از ایران ثبات بخش، تکیه زدند.

اگر عشق وزیر نمی کشد که به عشق اباد برود لااقل به روسیه همسایه شمالی ما برود و جایی برای بازار میوه، سبزی و گل گلستان در روسیه بازکند .

آقای رییس جمهور حال مرغداری های و دامداران ما خوب نیست و اثرات این بدحالی به کل کشور رسیده است مرغ های ما از دلار حمایتی بی نصیب ماندند چرا وارات نهاده های دامی دست خود مرغدار و دامدار نباشد تا دستش پیش سلطان دانه دراز نشود.

لطفا بررسی کنید دلار مرغ ها و گاوهای ما را که برده و کجا برده است. اگر فرجی حاصل نشد لااقل مدیریت شود تا دولت سویای تولیدی خود استان را که با قیمت ارزان خرید تضمینی کرد با همان قیمت کمی بالاتر، به خود گلستانی ها بفروشد تا گلستان مرغ و گوشت ارزان به ملت بدهد.

آقای رئیس جمهور فقط مردم گلستان نیستند که نتایج این سفر را ارزیابی می کنند بلکه دیگر استانها چشم به دستاورد های این سفر دوختند اگر بعد این سفر، کالاهای اساسی طعم ارزانی را نچشد،

جای شگفتی است چون گلستان در تولید مرغ، رب گوجه فرنگی ، پنیر و لبنیات تعیین کننده است.

اگر عیب کار در این استان کوچک معلوم شود و گرفته شود بقیه جاها هم درست می شوند.

در پایان عرضی نیست ولی آقای رئیس جمهور از تهران که می آیید غربال “الک” مناسب بیاورید چون در گلستان انسانها مثل گندم بیخته می شوند، دانه درشت و خوب دور ریخته می شوند و دانه های ریز عبور شده از غربال، مدیر می شوند.

اینجا سالهاست تناقض گلستان بودن ما و محروم ماندن ما، اینگونه محقق شده است .

نویسنده: احمدملاشاهی

انتهای پیام/

ارسال نظر