نقشه آزادی یکی از ۳ متهم پرونده میلیاردی گلستان ناکام ماند/ هزینه این نقشه ۴ میلیارد تومان بود
تعداد بازدید تعداد 137 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۵۳ ق.ظ، چهارشنبه، ۳ بهمن، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:‌ با هوشیاری بازپرس شعبه دوم دادسرای گرگان، نقشه آزادی یکی از سه متهم پرونده میلیاردی گلستان ناکام ماند.

به گزارش سرویس جنایی رادکانا؛ هادی هاشمیان اظهار کرد: یکی از سه متهم اصلی پرونده معروف به «پرهام آزادشهر»، دیروز با اسناد جعلی به دنبال آزادی بود که با هوشیاری بازپرس پرونده، این نقشه ناکام ماند.

وی تصریح کرد: این متهم با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی زندانی است که افرادی چند روز پیش با مراجعه به دادسرای مرکز استان و ارائه اسنادی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان، قصد آزادی او را داشتند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:‌ اسناد ارائه شده به بازپرسی، مربوط به پاکدشت ورامین استان تهران بود و برای بررسی درستی یا نادرستی اسناد و توقیف اسناد، نیابت قضایی برای دادسرای پاکدشت صادر شد.

هاشمیان افزود: دیروز چند نفر به دادسرای گرگان مراجعه کردند و با ارائه برگه‌ای که در آن مُهر بازپرسی دادسرای پاکدشت و ثبت اسناد و املاک جعل شده بود به دنبال آزادی این فرد بودند اما با شک بازپرس و پیگیری از دادسرای پاکدشت ورامین مشخص شد این برگه جعلی و اسناد املاک ارائه شده نیز اعتبار ندارد.

رئیس کل دادگستری گلستان، سه نفر بازداشت شدند که در بازجویی‌های اولیه اقرار کردند، برای توقیف سند و آزادی متهم به آنان وعده ی ۴ میلیارد تومان داده شده که ۳۰۰ میلیون تومان آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کرده اند.

هاشمیان گفت: پرونده معروف به «پرهام آزادشهر» سه متهم اصلی دارد که همه در زندان هستند. این افراد سر بیش از ۳ هزار نفر را در استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان کلاه گذاشتند و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به جیب زدند .

این پرونده در دادسرای شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان در حال رسیدگی بود اما با توجه به این بیشتر مالباختگان گلستانی هستند با پیگیری دادگستری استان، پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای گرگان منتقل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر