۵۰ دانش آموز کردکوی به راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند
تعداد بازدید تعداد 182 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ، پنج شنبه، ۲۵ بهمن، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

تعداد ۵۰ نفر از دانش آموزان بسیجی مدارس شهرستان کردکوی با بدرقه گرم خانواده های خود به راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ یونس دماوندی در مراسم اعزام دانش آموزان کردکویی به مناطق عملیاتی جنوب گفت: راهیان نور یکی از آداب تربیت نسل انقلابی و مقاوم است.

وی افزود: راهیان نور یک حرکت عظیم فرهنگی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و دفاع مقدس در دل نوجوانان و حتی نونهالان است.

جانشین فرمانده ناحیه سپاه شهرستان کردکوی با تأکید بر تاثیر فرهنگی کاروان های راهیان نور بر روی نگرش نسل جوان، گفت: انتقال و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین اهداف حضور کاروان های راهیان نور در مناطق عملیاتی است.

دماوندی تصریح کرد: سفرهای راهیان نور صرفا جهت تفریح و سرگرمی نیست، بلکه در این سفرها اهداف شهدا و جایگاه آنها باید برای مردم تبیین و روشن شود.

وی اذعان کرد: از خانواده‌های دانش آموزان گزارشات بسیاری داریم که دانش‌آموزان بعد از حضور در اردوی راهیان نور تفاوت‌های زیادی در زمینه سیاسی و عبادی داشته‌اند که در یک زمان کوتاه اتفاق می‌افتد.

این مقام نظامی با اشاره به فرمایش امام راحل در مورد شهادت و ایثارگری و بصیرت شهیدان، عنوان کرد: بسیاری از دردها و امراض روحی در جبهه‌های دفاع مقدس مداوا می‌شود و اکنون نیز این صدق می‌کند و حضور دانش‌آموزان در یادمان‌های دفاع مقدس روح آنها را دوباره زنده می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان کردکوی با بیان اینکه این مناطق دارالشفاء است که باید از این فرصت طلایی استفاده کرد، افزود: اگر در دوران دفاع مقدس نسل کنونی حضور نداشتند اما امروز بی تفاوت از کنار آن عبور نکردند و در مناطق حضور دارند.

تعداد ۸۰ دانش آموز پسر از مدارس شهرستان کردکوی با بدرقه گرم خانواده های خود به راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند.

بنا به گفته جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی دانش آموزان در این اردو که ۴ روز بطول خواهد انجامید، از یادمان های شهدای اندیمشک، شهدای هویزه، اروند، شلمچه و معراج الشهدای محمودوند اهواز بازدید بعمل خواهند آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر