تربتی نژاد : صفوف گوشت قرمز نشان از نارضایتی مردم دارد
تعداد بازدید تعداد 192 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۴۰ ب.ظ، دوشنبه، ۶ اسفند، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توجه به شیوه‌های جدید توزیع گوشت قرمز می‌توانیم شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم، مشکلی که در زمینه توزیع گوشت به وجود آمده بیشترین فشار را بخش کم درآمد جامعه تحمیل می‌کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ نورمحمد تربتی نژاد سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تغییر روش دولت در تزریق گوشت وارداتی و تنظیم بازار به بازار مصرف، گفت: مشکلی که در زمینه توزیع گوشت به وجود آمده بیشترین فشار را بخش کم درآمد جامعه تحمیل می‌کنند به همین دلیل اگر ساز و کاری را طراحی کنیم که به این بخش از جامعه کمک کند می‌تواند موثر باشد.

گوشت وارداتی با ارز دولتی باید در اختیار تمامی اقشار قرار بگیرد

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گوشت‌های وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باید در اختیار اقشار کم‌درآمد قرار بگیرد تا از حجم فشار وارده بر آنها کاهش دهد، تصریح کرد: با توجه به میزان واردات نباید شاهد کمبود گوشت در بازار باشیم.

گوشت قرمز با قیمت یکسان توزیع شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از قاچاق دام جلوگیری شود و گوشت در بین تمام اقشار به صورت عادلانه و با قیمت یکسان توزیع شود، ادامه داد: گوشت شامل اقلام اساسی است و باید این محصول در اختیار تمامی اقشار جامعه باشد، اگر دولت بتواند با راهکارهای مناسب گوشت را بر اساس ارز ۴ هزار ۲۰۰تومانی توزیع کند می‌تواند در کنترل قیمت بازار موثر باشد.

صفوف گوشت قرمز نشان از نارضایتی مردم دارد

تربتی نژاد با تاکید بر اینکه به سیستم توزیع گوشت قرمز در بازار انتقاد وارد است و نباید صفوف طولانی در شهرها شکل بگیرد و این موضوع نشان از نارضایتی مردم دارد، عنوان کرد: در شرایطی که اعلام می‌کنیم متناسب با نیاز جامعه گوشت در انبارها وجود دارد نباید شاهد صف دریافت گوشت قرمز باشیم.

 سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با توجه به شیوه‌های جدید توزیع گوشت قرمز می‌توانیم شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم، خاطرنشان کرد: در شرایط تحریمی قرار گرفته‌ایم و مشکل به وجود آمده در زمینه گوشت قرمز ممکن است در سایر محصولات نیز ایجاد و سیستم نتواند به راحتی بر اوضاع مسلط شود، امیدوارم باتوجه به برنامه‌های دولت و توجه ویژه به این بخش اوضاع به سمت بهبود حرکت می‌کند./

پایان پیام/

ارسال نظر