دستگیری اعضای یک شبکه هرمی در گلستان
تعداد بازدید تعداد 134 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۳۳ ق.ظ، پنج شنبه، ۹ اسفند، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

گرگان- با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار شبکه هرمی «ورد واید انرژی» در گلستان، فارس و سمنان دستگیر شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) پیرامون نحوه فعالیت و عناصر کلیدی دسیسه هرمی و کلاهبرداری جدید تحت عنوان «ورد واید انرژی»، ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار این شبکه هرمی، در استان‌های فارس، گلستان و سمنان دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.

مبحث سبک زندگی، راه‌های سریع کسب درآمد، سخنان انگیزشی در خصوص ثروت، موفقیت، ذهنیت و استفاده از ادبیات احساسی به جای استدلالی، از رایج‌ترین و کارآمدترین روش‌های جذب این شرکت‌ هرمی است.

این افراد با استفاده از روش‌های فریبکارانه‌، اقدام به راه‌اندازی چندین هرم و زنجیره انسانی کرده و ضمن جذب سرمایه افراد و کلاهبرداری، مبالغ قابل توجهی ارز از کشور خارج کردند.

با عنایت به شکل‌گیری موج جدیدی از دسیسه‌های هرمی که با پوشش‌های مختلف، به ویژه با ادعای سرمایه‌گذاری در بورس‌های بین‌المللی، اقدام به جذب سرمایه و تشکیل زنجیره انسانی می‌ کنند، شایسته است پیش از سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی از این قبیل، اطلاعات لازم را کسب کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به شماره ۱۱۳ منعکس کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر