انتظار پدر و مادر شهیدی از روستای نوچمن از سران ارتش ایران/چرا زیداله مجاوری شهید محسوب نشد؟
تعداد بازدید تعداد 245 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۵۸ ب.ظ، جمعه، ۲۴ اسفند، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

چند خطی به بهانه روز شهید از نگاه پدر و مادری نوچمنی که جوان ۲۰ ساله خود را تقدیم امنیت کشور کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ ۲۲ اسفند هر سال را بنام روز “شهید” می شناسیم، معمولا در این روز مثل سایر مناسبت ها سنت حسنه، پیام تبریک و دیدار با خانواده معزز شهدا اتفاق می افتد.

امسال هم این روز به پایان رسید و پدر، مادر، همسران و فرزندان شهدا با خاطراتشان تنها ماندند و اکنون نمی دانیم در چه اندیشه ای هستند و اوقات خود را چگونه سپری می کنند.

اما این را می دانیم مادر داغدیده با دیدن عکس پاره جگرش خاطرات کوچکی او را مرور می کند و می سوزد.

دوست دارم از حال و هوای پدر و مادری برایتان بگویم که جوانی بیست ساله را نه در زمان جنگ تحمیلی، بلکه ۱۲ سال پیش از دست دادند. جوانی متدین، شجاع و نترس، حامی پدر در امورات کشاورزی.

آری اسم او زیدالله است، شهید والامقام زیداله مجاوری که پس از گرفتن مدرک دیپلم، عزم خود را برای خدمت به میهن و دفاع از مرز و بوم و امنیت پایدار در مرزهای ایران عزیز جزم کرد.

او در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۸۶ عازم خدمت مقدس سربازی به لشگر ۸۱ زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در سر پل ذهاب (کرمانشاه) شد، تقریبا شش ماهی مشغول خدمت بود که در سحرگاه اولین روز از آبان سال ۸۶ در برجک نگهبانی از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در لحظه جان خود را از دست داد.

آن لحظه ای که تیر به قلب زیداله اصابت کرد را فقط تجسم کنیم و لحظه ای بیندیشیم و ببینیم چه حالی به پدر و مادر زیداله دست داد؟

و آن لحظه ای را که جنازه زیداله، جوان ناکام و ۲۰ ساله، که تحویل پدر و مادرش و بر دستان مردم از این سو به آن سو می رفت را تصور کنیم؛ چه اتفاقی می افتد؟

و لحظه ای خودمان را جای پدر و مادرش بگذاریم و تصور کنیم، پسرناکام و پاره تن انسان چگونه پرپرشد و از دنیا رفت.

از همه اینها که بگذریم داغ این که چرا نام زیداله مجاوری در لیست شهدا قرار نگرفت، پدر و مادرش را بیشتر متاثر و ناراحت می کند درحالی که او به هنگام نگهبانی و از پشت مورد حمله قرار گرفت.

همه ما می دانیم که زیداله برای رضای خدا عازم خدمت سربازی شد و چه نام او در لیست شهدا قرار بگیرد و چه قرار نگیرد، طبق دستورات دینی، نزد خداوند متعال و نزد مسلمین شهید محسوب می شود، چرا که تعریف مقام شهید در اسلام مگر غیر این است که شهید؛ به کسی گفته می‌شود که جان خود را در راه خدای مسلمانان فدا کند؟

امیدواریم که این چند خط به رویت آن مسئولی برسد که می تواند برای تسکین دل تپنده مادر و پدر زیداله گامی بردارد و در این دنیا هم نام مبارک و نورانی شهید در کنار نام عزیزش بدرخشد و این عنوان نورانی باعث هدایت مومنین شود. انشاءالله.

به قلم: حجت الاسلام والمسلمین محمد ساوری

انتهای پیام/

ارسال نظر