حفر خندق و ایجاد دایک در اطراف آق قلا توسط ارتش /حصار کشی رودخانه قره سو و لایروبی کانال رهبر ادامه دارد
تعداد بازدید تعداد 85 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۰۱ ب.ظ، دوشنبه، ۱۹ فروردین، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

ارشد نظامی آجا در استان گلستان گفت: گروه مهندسین ۴۴۴ نزاجا در حال حفر خندق و ایجاد دایک در اطراف آق قلا برای رفع مشکل حجم ورودی آب به آق قلا است.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا؛ امیر سرتیپ محمد غفاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:با بازدید تخصصی بعمل آمده با گروه مهندسین ۴۴۴نزاجا از اطراف شهرستان آق قلا و گمیشان الحمدا… درصد بالایی از آب موجود فروکش و تخلیه شد.

وی ادامه داد: در نقاطی از شهر آق قلا با توجه به سطح موجود نیاز به تخلیه آب و ایجاد دایک در اطراف شهر داشت،که با ورود بیل مکانیکی گروه مهندسی۴۴۴ نزاجا و سایر ارگانهای دیگر مشغول حفر خندق و دایک در اطراف شهر آق قلا و محور آلتین تخماق هستند که ان شاا… در آتی  مشکل حجم آب برطرف خواهد شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ ضمن آمادگی نیروهای مسلح استان برای شرایط مختلف تصریح کرد: گروه مهندسی نزاجا در حال حاضر مشغول حصار کشی و ساخت دیوار در اطراف رودخانه قره سو هستند  و چند دستگاه بیل مکانیکی نیز به لایروبی کانال رهبر در شهرستان گمیشان جهت روان شدن تخلیه آب به پایین دست فعالیت دارند .

وی  با اشاره به ادامه کمک رسانی یکانهای ارتش در منطقه سیل زده گلستان خاطر نشان کرد:امداد رسانی در بیمارستان صحرایی نزاجا و نداجا ارتش و  همچنین یک آشپزخانه و سه خباز خانه در شهرستان گمیشان و آق قلا بصورت شبانه روزی  مشغول خدمت رسانی و امداد رسانی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر