سفر سردار غیب پرور به گلستان / بازدید از مناطق سیل زده + تصاویر و فیلم
تعداد بازدید تعداد 85 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۰۴ ق.ظ، یکشنبه، ۲۵ فروردین، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

رییس سازمان بسیج مستضعفین برای بازدید از مناطق سیل زده آق‌قلا و گمیشان و نحوه امداد رسانی به مردم هم اکنون وارد فرودگاه گرگان شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛

سردار غلامحسین غیب پرور از دقایقی پیش برای بازدید از مناطق سیل زده آق‌قلا و گمیشان و نحوه امداد رسانی به مردم وارد فرودگاه گرگان شد و مورد استقبال فرمانده سپاهنینوا قرار گرفت.

سردار غلامحسین غیب‌پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین دقایقی پیش برای بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان از طریق فرودگاه گرگان وارد گلستان شد.

وی در نخستین برنامه سفر خود در مناطق سیل زده گمیشان حاضر خواهد شد و پس از آن به سمت آق‌قلا خواهد رفت.

بازدید از مناطق سیل زده استان، پیگیری روند امدادرسانی سپاه و اخذ جدیدترین تصمیمات لازم مهمترین برنامه سفر رییس سازمان بسیج مستضعفین به گلستان است.

وی دقایقی پیش بلافاصله پس از ورود به گرگان به سمت گمیشان حرکت کرد.

این سومین سفر وی برای سرکشی به نحوه امداد رسانی و فعالیت های قرار گاه سلمان فارسی سپاه پاسداران در مناطق سیل زده استان گلستان است.

گفتنی است؛ استان گلستان در آخرین روزهای سال ۱۳۹۷ با یکی از کم‌نظیرترین بارش‌های تاریخ خود مواجه بود به‌طوری‌که برابر داده‌های هواشناسی در نقاط مختلف این استان بین ۷۴ میلیمتر تا ۳۵۳ میلیمتر باران در مدت زمان کوتاهی بارید و همین عامل باعث طغیان رودخانه‌ها و سرریز سدهای منطقه شده که این شرایط همچنان ادامه دارد.

شهرهای آق‌قلا، گُمیشان و روستاهای تابعه بیشتر از سایر نقاط استان گلستان بر اثر وقوع سیل آسیب دیده‌اند.

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که سیل اخیر، حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی، زیرساختی و … استان وارد کرده که ظرف چند روز آینده میزان دقیق‌تر آن اعلام می‌شود.

حدود ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت تأثیر سیل قرار گرفتند که حدود ۱۰۰ هزار هکتار به طور کامل محصول خود را از دست دادند و با توجه به ماندگاری سیلاب در زمین‌ها امکان افزایش این میزان وجود دارد.

با وجود تلاش‌های دستگاه‌های خدمات‌رسان، مشکلات زیرساختی در بخش‌های آب و برق و راه و … در بسیاری از مناطق موقتا برطرف شده اما نیازمند بازسازی است.

در این حادثه که بر اثر بارندگی در ۳ روز به میزان ۷۰ درصد بارندگی سالیانه استان رخ داد، بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان آسیب دید.

از این تعداد ۸ هزار واحد به صورت کامل نیازمند بازسازی است و مابقی نیز باید بهسازی شوند.

۱۱۰۰ کیلومتر از راه‌های استان آسیب دیده که در بعضی نقاط مجبور به شکافتن جاده و لوله‌گذاری برای عبور آب شده‌ایم و در بخش کشاورزی نیز ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را آب فرا گرفت که محصول ۱۰۰ هزار هکتار کاملاً تخریب شد و مدیران استان در تلاش هستند محصول باقی اراضی را از خطر نابودی نجات دهند./ فارس

تا زمان احداث مسکن مقاوم برای آسیب‌دیدگان نیازمند قریب به ۵ هزار کانکس هستیم که مدیران استان امیدوار هستند آژانس‌های بین‌المللی در این بخش به استان کمک کنند.

sardar 1

sardar 1

سردار غیب پرور و سردار سپهر با حضور در منطقه نیاز آباد شهرستان بندر ترکمن از روند امدادرسانی در مناطق سیل زده بازدید کردند

sardar 1

sardar 1

sardar 1

sardar 1

sardar 1

sardar 1

sardar 1

سردار غیب پرور و سردار سپهر در ادامه مسیر با حضور در شهرستان گمیشان از روند تخلیه آب به سمت دریا بازدید کردند

انتهاي پيام/

ارسال نظر