۷۵۴ واحد مسکونی بخش داشلی برون خسارت دیده از سیل و توفان
تعداد بازدید تعداد 59 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۳۳ ب.ظ، دوشنبه، ۲۶ فروردین، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

۷۵۴ واحد مسکونی بخش داشلی برون گنبدکاووس در بارش های اخیر که باعث سیل درشهرستان گنبد و گلستان شد خسارت دید که می توان گفت در جریان وسعت سیل در شهرستان های دیگر کمتر به آن پرداخته شد.


به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از قابوس نامه، هر چند بخش داشلی برون گنبدکاووس دجار سیل نشد اما شدت بارش ها و توفان، خسارات زیادی در این بخش مرزی گنبدکاووس وارد کرد که از جمله آن می توان به تخریب بسیاری از واحد های مسکونی که عموما خشتی و گلی است ،اشاره کرد.

بخشدار داشلی برون در جمع خبرنگاران در این باره گفت: در بخش دام و اراضی زراعی نیز مردم خسارات زیادی دیده اند و هرچند هنوز منتظر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن برای ارائه عدد دقیق خسارات هستیم اما طبق آمار دهیاران ۷۵۴ واحد مسکونی در ۳۰ روستای این بخش ۴۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده است.

حاجی نظر شیرمحمدلی همچنین اذعان کرد: ۱۷۱۶ نفر در جریان این بارش ها و توفان شدید آسیب دیده است که به دلیل عدم امنیت واحد ها مسکونی آنها در حال حاضر در منازل اقوام اسکان گرفته اند.

وی تلفات دام در این بخش را ۹۹۳ رأس عنوان کرد و ادامه داد: این خسارات بیشتر متوجه عشایر این منطقه در روستاهای آق بند، ماسانکوب و آرتیق قلیج چشمه است و علاوه بر تلف شدن این تعداد دام ۶۸۳ واحد انبار نگهداری علوفه و خوراک دام و ۴۳۹ واحد طویله نیز آسیب دیده است.

با توجه به عدم جاری شدن سیلاب در این منطقه و وسعت سیلاب در استان، توجه چندانی به خسارات وارده به این بخش نشد و حتی در رسانه ها نیز تا کنون اخبار زیادی منتشر نشده است اما آثار تخریبی این سلاب به حدی است که به گفته بخشدار داشلی برون به دلیل طغیان رودخانه مرزی اترک ۳۷۲۱ هکتار از اراضی زراعی حاشیه این رودخانه نیز به کلی دچار خسارت شدند.

بخشدار داشلی برون با اشاره به میزان خسارات وارده به این بخش یادآور شد: بخش مرزی داشلی برون نیازمند توجه ویژه مردم و مسئولین است و امیدواریم مردم کمک های خود را برای این مردم آسیب دیده نیز اختصاص دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر