ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رسیدگی به خانواده های معظم شهدا رسالت و مأموریت بنیاد شهید است
تعداد بازدید تعداد 457 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۵۹ ب.ظ، سه شنبه، ۱۷ اردیبهشت، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کردکوی گفت: رسالت و ماموریت مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران ” ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رسیدگی به خانواده های معظم شهداست “.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ الهام خان بیگی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی در حاشیه بازدید و سرکشی از بیت شهید عیسی نورمحمدی در پی درگذشت ابوالشهید کربلایی نعمت اله نورمحمدی با ” جوادی بالاجاده مدیر سامانه اطلاع رسانی سورم سرا” دیدار و گفتگوی داشته است.

خان بیکی در این دیدار و گفتگو، مهمترین رسالت و مأموریت بنیاد را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: در این راستا با برنامه های مشارکتی با دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا در جهت ترویج و اشاعه این فرهنگ برنامه ریزی شده است که در روزهای مهم متناسب با این فرهنگ چون روزهای شهید و جانباز و… و تبلیغات محیطی در سالروز شهدای عزیز و نام گذاری خیابانها، اماکن عمومی و… در روستاها و شهر پرداخته شود تا این فرهنگ نهادینه شود.

وی سرکشی مستمر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان و رسیدگی به آنان بر اساس مقررات ابلاغی سازمان را هم از مهمترین برنامه های بنیاد شهید دانست و گفت: در این راستا در تلاشیم تا تقویم کاملی از موالید و سالروز شهادت و… را در سطح شهرستان تهیه و برنامه های بازدید را هم در سالروز های تولد شهدا و هم سالروز شهادت تا جایی که امکان دارد در منازل شهدا، یادشان را گرامی بداریم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی در این گفتگو ” نقش رسانه های محلی در ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت را بسیار با اهمیت خواند و اظهار داشت: رسانه ها به عنوان زبان جامعه می توانند از ابعاد مختلف به این فرهنگ در سالروز شهادت شهدا و مناسبت های مرتبط بپردازند و با مستند سازی از خاطرات خانواده شهدا و همرزمانشان و تصاویر و فیلم هایی از شهدا و… در غنی بخشی محتوایی برنامه ها عملکرد مفیدی و همکاری و مشارکت خوبی را با این اداره داشته باشند.

خان بیگی به ایجاد شرایط همکاری و مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و افزود: دو روستا را در سال گذشته برنامه ریزی و همکاری هایی در باب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبلیغات محیطی شروع کردیم که با برنامه ریزی به عمل آمده در سال جاری سایر روستاها را با هماهنگی و همکاری لازم برای این مهم ایجاد خواهیم کرد.

وی از بهسازی گلزارهای شهدا و تخصیص منابع متمرکز در بخشداری خبر داد و گفت: اعتباراتی برای بازسازی و بهسازی و زیباسازی گلزارهای شهدا در روستا در سرفصل های اعتباری برنامه ریزی می شود که دهیاران می توانند از طریق بخشداریها مراتب را پیگیری و از منابع بهره مند شوند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی به انتقال فرهنگ غنی ایثار و شهادت در نسل های سوم و چهارم و آینده کشور که برنامه ریزی هایی در دستور کار قرار گرفته است، اشاره و بیان کرد: ان شاءالله با اجرای برنامه های فرهنگی در سطح شهرستان و روستاها اجرایی خواهد شد.

خان بیگی از همکاری و مشارکت خوب رسانه های شهرستان کردکوی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با این بنیاد صمیمانه تقدیر و تشکر و خواستار تداوم و استمرار همکاری ها شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر