پیش بینی بارش باران در بیشتر مناطق کشور
تعداد بازدید تعداد 152 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ، پنج شنبه، ۱۹ اردیبهشت، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش‌بینی شده است و امروز بارش‌ها در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و نیمه جنوبی آذربایجان غربی شدت خواهد داشت.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ امین حسین نقشینه روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا گفت: امروز با نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی سواحل دریای خزر، کاهش دما برای استان های واقع در سواحل شمالی پیش بینی می شود؛ با این پیش بینی دمای هوای رشت ۵ درجه کاهش خواهد یافت.

نقشینه افزود: همچنین از بعدازظهر امروز و فردا (جمعه) باد و گردوخاک برای جنوب غرب کشور پیش بینی شده که کیفیت هوا را کاهش می دهد.

وی یادآور شد: فردا (جمعه) هم بارش ها در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، دامنه های البرز مرکزی در شمال استان های قزوین، البرز و تهران شدید خواهد بود.

نقشینه افزود: روز شنبه، این سامانه بارشی در نیمه غربی و جنوبی تضعیف می شود اما در نوار شرقی و سواحل دریای خز بارندگی خواهیم داشت که این بارش ها هم در سواحل دریای خزر پراکنده است.

کارشناس سازمان هواشناسی طی هشداری اعلام کرد: بارش های امروز در جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان و شمال غرب همدان شدید خواهد بود و فردا، در استان اردبیل و نیمه شرقی آذربایجان شرقی با توجه به رگباری بودن بارش ها که همراه با وزش باد شدید و گاهی رعد و برق است، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی درباره هوای پایتخت هم گفت: امروز بعدازظهر برای تهران، افزایش ابر پیش بینی می شود که اواخر امشب بارش های پراکنده ای هم در تهران شاهد خواهیم بود.

وی افزود: فردا جمعه دمای هوای تهران کاهش یافته و در بعضی ساعات افزایش ابر و رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد. روز شنبه هم آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری پیش بینی می شود.

نقشینه درباره بیشینه و کمینه دمای پایتخت هم یادآور شد: بیشینه دمای مهرآباد امروز به ۳۱ درجه سانتیگراد و شمیران به ۲۶ درجه خواهد رسید. انتظار داریم فردا بیشینه دما در مهرآباد ۲۹ درجه سانتیگراد باشد. کمینه دمای امروز صبح شمیران ۱۴ درجه و مهرآباد ۲۰ درجه سانتیگراد است.

به گفته این کارشناس هواشناسی، انتظار می رود بیشنه دما در اهواز به۴۱ درجه برسد و گرمترین مرکز استان خواهد بود. امروز صبح، شهرکرد هم با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان شناخته شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر