شوق محاکمه گذشتگان
تعداد بازدید تعداد 212 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ، یکشنبه، ۱۹ خرداد، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

در کشور ما شوق زیادی به محاکمه گذشتگان وجود دارد، نتیجه این شده که امروز هیچ اثری از روسای جمهور گذشته ایران و برخی اقدامات خوب شان در دسترس نیست و برای ماندگاری آن هویت سازی نشده است .

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ جواد عموزاد کارشناس ارشد علوم سیاسی نوشت: وقتی صحبت از ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن می شود ، عده ای می ترسند اما برای من جالب اینست که آبراهام چیکار کرد که امروز نام او بر عرشه روزگار ماندگار شده است ؟

او رییس جمهور آمریکا بود که منشور حقوق شهروندی و پایان برده داری ، حاکمیت قانون و دمکراسی را در این کشور پیاده کرد و از این جهت محبوب شده است ، بعد از او کسی نیامد به جرم این کار او را محاکمه کند.

اما در کشور ما شوق زیادی به محاکمه گذشتگان وجود دارد ، وقتی دار و دسته خاتمی در دوم خرداد ۷۶ روی کار آمدند محاکمه هاشمی و تخریب دستاوردهای دولتش را در پیش گرفتند ، دولت احمدی نژاد که آمد همین رویه را در قبال دول هاشمی و خاتمی در پیش گرفت و نهایتا هاشمی و خاتمی با رونمایی از پدیده ای بنام «روحانی»  همین کار را در سال ۹۲ با احمدی نژاد کردند ،
نتیجه این شده که امروز هیچ اثری از روسای جمهور گذشته ایران و برخی اقدامات خوب شان در دسترس نیست و برای ماندگاری آن هویت سازی نشده است .

این رویکرد نامیمون در ساختار سیاسی کشور ما متاسفانه وجود دارد در حالی که همه روسای جمهور تقریبا از یک روش برای اداره کشور استفاده کرده و صرفا واژه ها تغییر کردند مثلا “مسکن مهر” شد “مسکن اجتماعی” و …

نهایتا این احساس در مردم بوجود آمده که طی چهل سال گذشته کاری انجام نشده اما باید متذکر شد که پیشرفت ها و اقدامات ماندگاری انجام شده که متاسفانه در دعواهای دوگروه راست و چپ و بداخلاقی های صورت گرفته برای رسیدن به قدرت ، له و منکوب شده است .

صحبت های روز گذشته «ابوالقاسم صفوی» فرماندار سابق گرگان را می توان منبعث از همین تفکر نامبارک دانست ، او گفت که حسین صادقلو شهردار گرگان به جرم ساختن یک زیرگذر در محور ناهارخوران باید محاکمه شود ، کجای جهان فردی را بخاطر آبادانی و تلاش برای توسعه شهرش محاکمه می کنند !

صفوی احیانا نمی داند دو روز دیگر که عزل شد عده ای دیگر ندای محاکمه او را سر خواهند داد ، پس بهتر نبود بجای حاشیه سازی و پرداختن به امور بیخودی به وعده های انجام نشده خودش اشاره می کرد که بعد از یک سال هیچوقت اجرایی نشد .

انتهای پیام /

ارسال نظر