مهمترین وظایف امور اراضي از زبان مدیر امور اراضی اداره جهاد کشاورزی کردکوی
تعداد بازدید تعداد 194 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۹ ق.ظ، شنبه، ۸ تیر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

مدیر امور اراضی اداره جهاد کشاورزی شهرستان کردکوی طی گفتگویی با این رسانه به بیان مهمترین وظایف امور اراضي پرداخته است.

به گزارش رادکانا؛ سید احمد حسینی بالاجاده مدیر امور اراضی اداره جهاد کشاورزی شهرستان کردکوی طی گفتگویی با این رسانه به بیان مهمترین وظایف امور اراضي پرداخته است.

۱. حفظ کاربری یعنی جلوگیری از تغییر کاربری زمین از زراعی و باغی به سایر و هدف آن مجوز ندادن به ساخت و سازهای طرح های غیرکشاورزی مانند احداث کارخانجات؛ گردشگری یا طرح های زیر مجموعه کشاورزی و دامی همانند احداث گوسفنداری گاوداری ؛مرغداری؛رخانه کارگری گلخانه و سایر تغییر کاربری نیست بلکه هدف غایت نهایی آن اعطا مجوز بر اساس نیاز و ضرورت در صورت داشتن شرایط و مدارک مورد نیز و تصویب اعضا استانی کمیسیون تبصره یک ماده یک(کمسیون تصمیم گیرنده طرح های کشاورزی و غیر کشاورزی)و (کمیسیون استانی تبصره ۴ برای طرح های کشاورزی می باشد.

۲. سنددار کردن زمین های کشاورزی و غیر کشاورزی خارج از بافت روستا و محدوده شهری در قالب قانون تعیین تکلیف اراضي زراعی و باغی و ساختمان های فاقد سند اداره ثبت.

۳.ترسیم نقشه کاداستری کل اراضي منطقه در قالب اعتبار ملی و استانی

۴.تعیین و تکلیف اراضي اختلاف فی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای سند اصلاحت اراضي هستند و رای قطعی دادگاه بابت موضوع اختلافی صادر نشده باشد در قالب قانون رفع تداخلات و جلوگیری ازموانع تولید

۵.نقل و انتقال اسناد رسمی

۶. گشت حفظ کاربری و تنظیم شکوایه علیه متخلفین و اعاده به وضع سابق اراضی تغییر کاربری یافته

۷. واگذاری اراضی ملی به اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب ماده ۳۳(طرح های کشاورزی)و ماده ۳۲(طرح های غیر کشاورزی)

۸. همکاری نزدیک با کلیه ادارات و پاسخگویی به استلامات ادارات و نامه های امورات محوله

اطلاعات لازم و ضروری آشنایی مردم شریف منطقه با وظایف و ماموریتهای امور اراضی شایسته است تا سایر دستگاههای اداری هم به ماموریتهای و وظایف و خدمات و انتظارات از مردم را برای آگاهی سازی و اطلاع رسانی عمومی در اختیار قرار مردم قرار دهند .

ضمن قدردانی از تلاشهای سید احمد حسینی بالاجاده مدیر امور اراضی اداره جهاد کشاورزی شهرستان کردکوی و کارشناسان محترم آن امور آرزوی توفیق در اجرای دقیق مقررات و قوانین مرتبط در سطح منطقه را داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر