آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری در گلستان/فعالیت ۱۴ پایگاه آموزش و پرورش/همه دانش آموزان انتخاب رشته کنند
تعداد بازدید تعداد 293 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۱ ب.ظ، یکشنبه، ۲۰ مرداد، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت: ۱۴ پایگاه انتخاب رشته تحت نظر آموزش و پرورش در استان گلستان در ایام انتخاب رشته کنکور سراسری فعالیت می کنند.

به گزارش سرویس علمی رادکانا به نقل از کلاس بیست؛ ابراهیم حاجیلری ظهر امروز در خصوص انتخاب رشته دانش آموزان، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در کنکور سراسری امسال ۲۵ هزار و ۳۳۳ شرکت کننده از دانش آموزان استان گلستان بوده اند که از این تعداد ۷ هزار و ۵۷۳ دانش آموز از رشته انسانی، ۱۵ هزار ۵۷۹ دانش آموز از رشته تجربی و ۲ هزار ۱۸۱ دانش آموز از رشته ریاضی بوده اند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی ما در خصوص انتخاب رشته دانش آموزان این است که تعداد زیادی از دانش آموزانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، انتخاب رشته نمی کنند و این، آموزش و پرورش استان را به چالش می کشد.
معاون متوسطه آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: از ۲۵ هزار و ۳۳۳ دانش آموز شرکت کننده در کنکور سراسری امسال، ۱۴ هزار و ۳۴۷ نفر، یعنی ۵۶٫۶۳ درصد را دانش آموزان پیش دانشگاهی سنوات قبل تشکیل داده اند.
وی تاکید کرد: به همه دانش آموزانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند تاکید می کنیم که بر طبق ذائقه و علاقه خود و با توجه به رشته های مختلفی که وجود دارد انتخاب رشته نمایند.
حاجیلری بیان کرد:پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش در ۱۴ شهرستان گلستان فعال است و خانواده ها و دانش آموزان می توانند از امروز یکشنبه ۲۰ مرداد لغایت ۲۴ مرداد ماه سال جاری و از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ به این پایگاه ها مراجعه کرده و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
انتهای پیام/

ارسال نظر