بخش خصوصی نقشی اساسی در روستاها برای ایجاد اشتغال دارد
تعداد بازدید تعداد 270 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ، جمعه، ۱ شهریور، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

استاندار گلستان گفت: اشتغال تنها با بودجه‌های دولتی صورت نمی‌گیرد و بخش خصوصی نقشی اساسی خصوصاً در روستاها برای ایجاد اشتغال دارد.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس در مراسم جشن غدیر در روستای النگ شهرستان کردکوی که با حضور مردم علاقه‌مند، رامین نورقلی‌پور نماینده مردم غرب استان در مجلس و مسوولان شهرستانی و استانی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت روستا در استان، اظهار کرد: اشتغال در روستاها و درآمد پایدار روستائیان مانع مهاجرت آنها به شهرها خواهد شد و خودکفایی در عرصه روستا را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته یک‌هزار و ۹۰۰ شغل در شهرستان کردکوی ایجاد شده و طی سال جاری نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تلاش داریم یک‌هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد کنیم.

صنایع‌دستی در روستاها ضمن زیبایی و اصالت، با ایجاد درآمد موجب خودکفایی می‌شود

استاندار گلستان افزود: اشتغال تنها با بودجه‌های دولتی صورت نمی‌گیرد و بخش خصوصی نقشی اساسی خصوصاً در روستاها برای ایجاد اشتغال دارد.

حق‌شناس یادآور شد: یکی از زمینه‌های فعالیت در روستاها صنایع‌دستی است که ضمن زیبایی و اصالت، با ایجاد درآمد موجب خودکفایی می‌شود.

استاندار گلستان گفت: در بخش تعمیرات واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل از ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد تعمیراتی استان، ۵۱۹ واحد مربوط به این شهرستان بود که به طور کلی به اتمام رسیده است.

*  ۷۳۰۰ واحد مسکونی سیل گلستان نیازمند بازسازی دارد که ۳۱۱ واحد مربوط به کردکوی بود

حق‌شناس ادامه داد: در بخش احداثی نیز ۷ هزار و ۳۰۰ واحد نیازمند بازسازی بود که ۳۱۱ واحد مربوط به این شهرستان بود و تلاش داریم ساخت این واحدها تا پایان آذرماه به پایان برسد.

وی یادآور شد: سیل خسارات قابل توجهی به استان وارد آورد اما به نوعی همبستگی و وحدت بین مردم، مسوولان، نهادهای نظامی و انتظامی را نشان داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر