فعالیتی از جنس امید درمناطق سیل زده گلستان؛خدمت بی منت ادامه دارد
تعداد بازدید تعداد 182 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۱۰ ق.ظ، پنج شنبه، ۷ شهریور، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

گروه‌های جهادی از سراسر کشور در ایام تابستان در مناطق سیل‌زده گلستان حضور یافته و مهربانی را مشق می کنند.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا؛ گروه‌های جهادی به عنوان یکی از کارآمدترین نیروهای مردمی، همواره داوطلبانه در حوادث و بلایای طبیعی به کمک آسیب دیدگان شتافته اند.

در ماجرای سیل‌ اخیر گلستان هم این تلاشگران در پاسخ به منویات رهبر معظم انقلاب به یاری سیل زدگان شتافته و اقدامات مهم و کارآمدی را در راستای کمک به مناطق سیل زده انجام داده اند.

آن ها آلامی بر زخم های مردمی هستند که در بارش‌های سنگین ابتدای سال، خانه و وسایل زندگی و محصولات کشاورزی خود را از دست داده اند.

همت و جوانمردی این گروه ها تنها منوط به زمان سیل نشد و این تلاش ها همچنان ادامه دارد. آن ها در فصل سازندگی مناطق سیل زده، هم دوش دیگر مسئولان حضور یافته و در جهت رفع مشکل سیل زدگان تلاش می کنند.

در یک روز گرم شهریور ماه راهی شهر سیل زده آق قلا شدیم تا از نزدیک شاهد تلاش این مردان صبور و زحمت کش باشیم.

گروه های مختلف دانشجویی و مردمی در جای جای محلات آق قلا مانند کل آباد، اتحاد، عیدگاه و قانقرمه حضور داشتند.

تیم ۲۱۶ نفری در آق قلا مستقر است

مسئول گروه جهادی شهید باقری درباره حضور دانشجویان اظهار کرد: قبل از ورود گروه های جهادی به مناطق سیل زده یک تیم شناسایی فرستاده بودیم و از یکم شهریور وارد گلستان شده و تا نیمه شهریور در آق قلا حضور خواهیم داشت.

حسن دهرمی افزود: بعد از این که توسط سپاه ناحیه آق قلا، تیم بندی و عرصه بندی شدیم در این شهر شروع به کار کردیم و در مناطق مختلف فعالیت می کنیم.

وی با بیان این که ۲۱۶ نفر در این گروه جهادی حضور دارند، ادامه داد: اکثر این افراد دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) و پاسدار هستند و از تمام استان های کشور در این شهرستان حضور دارند.

دهرمی در خصوص انگیزه خود چنین توضیح داد: ما برای نظام و کشور حاضریم از همه چیز خود بگذریم و این فعالیت و خدمت (کمک رسانی به سیل زدگان) برای ما عادی است.

وی با بیان این که گروه های جهادی در حوادث گوناگون در مناطق مختلف کشور حضور داشتند، گفت: نیروهای دانشگاه امام حسین (ع) از همان ابتدای سیل آمادگی خود را اعلام کرده و برای خدمت رسانی داوطلب بودند.

فعالیت در ۱۹ عرصه

دهرمی با اشاره به این که هم اکنون به نوسازی و بهسازی ۱۹ عرصه مشغول هستیم، بیان کرد: روزهای مختلف در عرصه های مختلف فعالیت کرده و تلاش می کنیم تا حد توان خدمت رسانی کنیم.

یکی از دانشجویان پاسدار دانشگاه امام حسین (ع) هم به خبرنگار مهر گفت: بنده از کهکیلویه و بویراحمد در این جا حضور یافته و هدف از اردوی جهادی هم علاوه بر کمک به مردم تزکیه نفس است.

یاسین خوب پور ادامه داد: بازسازی را از منطقه اتحاد شروع کردیم و اکنون در کل آباد مشغول به فعالیت هستیم.

یکی دیگر از نیروهای مردمی که از شهر یزد در بازسازی مناطق سیل زده آق قلا حاضر بود در گفتگو با خبرنگار مهراظهارکرد: بنده از گروه جهادی منتظران ظهور تفت یزد به ندای رهبرم لبیک گفته و در شهرستان آق قلا حضور یافتم.

محمد شعبانی افزود: گروه های جهادی به خاطر رضای خداوند و بدون چشمداشتی به مردم خدمت می کنند.

وی گفت: از این می توانم گوشه ای از مشکلات مردم را حل کنم خوشحال هستم.

گروه‌های جهادی مردمی و بسیج در عرصه‌ محرومیت زدایی حضور فعال داشته و حضور اکنون آن ها در مناطق سیل زده نقطه امیدی برای مردم است. آنها نماد اخلاص، دینداری و تعهد و مایه امیدواری نظام و یاس و ناامیدی دشمنان هستند و بی گمان فعالیت  آن ها در مناطق محروم و سیل زده  سبب می‌شود  که خود مردم هم در جهت رفع مشکلات خود پای کار بیایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر