اجازه شکل‎گیری بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم
تعداد بازدید تعداد 442 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ، شنبه، ۹ شهریور، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از راه دانا؛ مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در همایش “خاکریزهای مجازی” در جمع فعالان فضای مجازی اظهار کرد: یک اشکال و اشتباهی که از ابتدای بروز فضای مجازی در کشور اتفاق افتاده است، ترجمان غلط از واژه سایبراسپیس به ترجمه تحت اللفظیِ بی معنایی به عنوان فضای مجازی است.

وی افزود: از این کلمه چیزی که به ذهن متبادر می‎شود فضایی است که وجود ندارد  و یا زندگی دوم است در حالیکه یک ریاضیدان آلمانی واژه سایبرنتیک را به آن اطلاق کرد که  به معنای کنترل، رهبری و مفهوم کنترل یک ذهن برتر نسبت به یک پستتر را در خود گنجانده و این مفهوم را در ذهن متبادر میکند که فضای سایبری یک فضای کنترل است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: رژیم پهلویِ اول با تمام بنگاهها اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مردمی و حتی امکانات کشورهای متخاصم تلاش میکند تا پوشش مردم ایران را تغییر دهد اما موفق نمیشود و از دل آن تلاشها جمهوری اسلامی بیرون میآید.

وی افزود: در حال حاضر روزانه تفاوتهای بارزی در فرهنگ و سبک جامعه دیده میشود که این مسئله ناشی از بهرهبرداری حداکثری دشمن از همین ابزار کنترل ذهن و تغیرر باورهاست.

معین در ادامه گفت: امروز هدف دشمن قطعا و بدون تردید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همین ابزار کنترل ذهن و فضای مجازی است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج افزود: تغییر نظام جمهوری اسلامی نیز تنها به معنای تغییر ساختاری نیست بلکه ممکن است همین قوه‎ها و نهادهای حاکم استحاله شوند و بدون کارویژه خود وجود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پایشی انجام شد از سالهای ۸۸ تا ۹۷ در کشور که نشان میدهد جریانسازیِ جریان انقلاب و نیروهای انقلابی که بتوانند خط اصلی رسانهای در فضای مجازی شوند، بسیار کم بود.

معین گفت: پس از تشکیل شبکه سایبری و هم‎افزائی نیروهای بسیج در فضای مجازی اقدامات بسیار موثری حتی در ابعاد بین‌المللی انجام شد.

وی بیان کرد: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و اکنون دریای عظیم چند ده هزار نفری در شبکههای اجتماعی باعث سردرگمی جریان مقابل شده است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در پایان تصریح کرد: به فضل الهی اجازه شکلگیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر