از آتش به اختیاری جوانان انقلابی تا دستورِ بازگرداندن نام شهید معابرگرگان+ تصاویر
تعداد بازدید تعداد 147 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۴۹ ب.ظ، یکشنبه، ۷ مهر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

جوانان انقلابی گرگان با یک کار خودش و تمیز فرهنگی نام مبارک «شهید» را به ابتدای بلوار شهید صیاد شیرازی نصب کردند که باعث واکنش مسئولان و دستور برای بازگرداندن نام «شهید» به معابر این شهر شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ از مدتی پیش خبر حذف نام شهدا از برخی خیابان های شهر تهران توسط شهرداری و شورای شهر این شهر تیتر اول خبرها شد  و برخی از مسئولان شهری ابتدا آن را تکذیب و سپس تایید کردند.

هرچند این کار درروزهای منتهی به هفته دفاع مقدس رسانه ای شد اما در برخی شهرهای کشور نیز، از این قبیل فعالیت های ضد فرهنگی انجام شده بود .

یکی از این شهرها گرگان است که از سالیان دور نام دارالمونین را یدک می کشد اما متاسفانه مشاهده شده که برخی از تابلو های میدان و خیایان ها نام شهید از آنها حذف شده است.

image 2019 9 29 12 17 26 175 cmT

تابلوهایی اخیرا در سطح شهر گرگان توسط فعالان فضای مجازی و بسیجیان خونگرم گرگان ، رسانه ای شده که نام شهید در ابتدای آن دیده نمی شود .

این تابلو ها تنها برخی از معابر اصلی شهر گرگان است که از مدت ها پیش نام والای شهید از آنها حذف شده است.

این امر بیشتر مربوط به گذشته است و شهردار فعلی دستور داده تا اصلاح شود.

مردم دیار دارالمومنین گرگان هم در هفته دفاع مقدس  ازشهردار خود خواسته اند، هرچه سریعتر این تابلو ها را تصحیح کند و کلمه “شهید” و “عج” ها را به آنها اضافه کند.

همچنین انتظار دیگری که مردم از شهرداری دارند این است که عکس شهید جهت زیبا سازی شهر استفاده شود.

image 2019 9 29 12 17 25 559 tlF

دستور ویژه  برای اصلاح تابلوهای شهدا

ام در شب های گذشته جوانان انقلابی گرگان بصورت خودجوش نام والای شهید را در بلوار (شهید صیاد شیرازی) نصب کردند.

پیشتر، هادی هاشمیان در همایش تجلیل از ایثارگان دستگاه قضایی استان هم گفته بود؛ همه ما مدیون شهدا هستیم و اجازه نخواهیم داد کسی نام شهدا را از کوچه‌های ما بردارد.

براساس این گزارش؛ عبدالرضا دادبود شهردار گرگان نیز دستور ویژه داد؛ معابری که قبلا نام شهید در ابتدای آن نوشته نشده مزین به این واژه شود .

انتهای پیام/

ارسال نظر