حیات گلستان، نیازمند ورود آب به خلیج گرگان است
تعداد بازدید تعداد 231 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ، جمعه، ۱۲ مهر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت خلیج گرگان در آینده استان، گفت:: برای حیات استان نیازمند ورود آب با هر روش پیشنهادی به خلیج گرگان هستیم.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ نشست تخصصی خلیج گرگان امروز با حضور باقرزاده کریمی مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب سازمان حفاظت محیط زیست،استاندار گلستان، اساتید دانشگاه، اعضای هیات علمی و جمعی از مدیران در دانشگاه منابع‌طبیعی و علوم‌کشاورزی گرگان برگزارشد.

هیچ مانعی برای ادامه مطالعات نداریم

هادی حق شناس در این نشست ضمن تبریک شصت و دومین سال تاسیس این دانشگاه، اظهار کرد: متاسفانه از ۴۰ هزار هکتار مساحت خلیج گرگان تا کنون ۸ هزار هکتار خشک شده شده و برای ادامه حیات مردم استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم.

وی افزود: ما هیچ مانعی برای ادامه مطالعات نداریم و از مشاور پروژه می خواهیم ظرف مدت ۳ ماه آینده مطالعات خود را بروز کند و در عین حال دانشگاه شهید بهشتی نیز در این راستا مطالعات لازم را انجام و به استان ارائه دهد.

استاندار گلستان تصریح کرد: باید ارتباط بین خلیج گرگان با دریای خزر برقرار شود و البته نوسانات آب دریای خزر فاقد دوره زمانی منظم است.

حق شناس خاطر نشان کرد: لایروبی در بنادری همچون نوشهر، انزلی و امیرآباد امری طبیعی است و اگر چنانچه حتی یک سال لایروبی صورت نگیرد امکان پهلو گیری کشتی ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما تاکیدی بر لایروبی در خلیج گرگان نداریم اما بر این باوریم که احیای خلیج نیازمند آب است و باید تمام دستگاه های متولی در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

خلیج گرگان جز اولویت هاست

مسعود باقرزاده کریمی مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب سازمان حفاظت محیط زیست هم در ادامه اظهار کرد: باید نگاهی جامع در زمینه تالاب ها داشته باشیم.

مسعود باقرزاده کریمی افزود: خلیج گرگان جز اولویت هاست و باید توجه داشته باشیم که در تالاب ها گاهی مشکل در بالادست است که باید در رفع آن کوشا باشیم و سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی ارائه طرح جامع و اجرای آن را در خلیج گرگان دارد.

گفتنی است؛ در این نشست اساتید دانشگاه، اعضای هیات علمی و مدیران استان هم نظرات خود را پیرامون خلیج گرگان ارائه کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر