سوت سیزدهمین جشنواره اقوام ایران زمین به صدا در آمد/ حضور ۲۰ سفیر و ۱۰۰۰ مهمان داخلی و خارجی در این جشنواره
تعداد بازدید تعداد 190 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۱ ق.ظ، دوشنبه، ۲۰ آبان، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان از حضور ۲۰ سفیر ، برپایی ۲۴ سیاه چادر ، شرکت ۲۰ گروه موسیقی و پوشش خبری از طریق ۶ شبکه خارجی سیزدهمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان صبح امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه در نشست خبری به مناسبت سیزدهمین جشنواره اقوام ایران زمین اظهار کرد : این جشنواره از روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه در گرگان و هفته بعد در گنبد کاووس به مدت چهار شب در دو شهر (جمعا هشت شب ) برگزار می شود.

کریمی افزود : به جز برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین دو برنامه مهم دیگر نیز تا پایان سال داریم که یکی از آنها مراسم جشن ثبت جنگل های ایرانی است که روز ۱۴ آذر در النگدره و دیگری اجلاس سراسری راهنمایان تورهای گردشگری کشور در گرگان است که با حضور ۱۰۰۰ راهنما برگزار می شود.

وی تصریح کرد : در جشنواره اقوام ایران زمین امسال که سیزدهمین دوره می باشد ۲۰ سفیر از کشورهای مختلف حضور پیدا می کنند ، ضمن اینکه رایزن های فرهنگی و اقتصادی و تجار کشورهای مختلف نیز در استان حضور یافته و با مقامات استان نظیر استاندار ، شهردار و شورای شهر گرگان دیدار می کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان خاطرنشان کرد : در جشنواره امسال ۲۴ سیاه چادر از استانهای مختلف با رویکرد بوم گردی روستایی برپا می شوند و در بخش موسیقی نیز ۲۰ گروه موسیقی از استانهای مختلف کشور اعلام آمادگی کرده اند .

کریمی اضافه کرد : در بخش سوغات اکثر استانها حضور دارند ولی در بخش صنایع دستی تاکنون ۲۷ استان اعلام آمادگی کرده اند و در مجموع ۱۰۰۰ نفر از سراسر کشور طی ۸ روز جشنواره در استان اقامت می کنند .

وی یادآور شد : علاوه بر رسانه های داخلی و بومی ، شش شبکه تلویزیونی خارجی نیز جشنواره اقوام را پوشش خواهند داد و این فرصتی بزرگ برای معرفی استان و آداب و رسوم مردم ایران خواهد بود .

مدیر کل میراث فرهنگی گفت : با برگزاری این جشنواره ظرفیت های خوبی در استان ایجاد می شود ، در جشنواره ای که شهریور ماه در تهران برگزار شد ۱۱ نفر از فعالان صنایع دستی استان شرکت کردند که یک میلیارد تومان فروش داشتند.

کریمی اذعان کرد : در بخش صنایع دستی از ۲۷ استان شرکت کننده داریم که ۶۷ نفر از استانهای دیگر و ۸۰ نفر از استان گلستان هستند ضمن اینکه در سال ۹۷ به نسبت سال ۹۶ حدود ۲۷۰ درصد افزایش فروش محصولات داشتیم .

انتهای پیام /

ارسال نظر