مرگ در اثر آنفولانزا در سه شهر گمیشان، گنبدکاووس و گرگان
تعداد بازدید تعداد 366 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۴۶ ب.ظ، دوشنبه، ۴ آذر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر مرگ یک بیماردر بیمارستان «صیاد شیرازی» گرگان براثر آنفولانزا را تکذیب کرد و گفت: در این فرد که بیمار ۳۷ ساله بوده بر اثر ایست قلبی و مرگ ناگهانی فوت کرده است در حالی که آنفولانزا چنین علائمی ندارد.

به گزارش سرویس سلامت رادکانا؛ سراج‌الدین عارف‌نیا امروز در گفت‌وگو با فارس در خصوص خبر مرگ مشکوک یک بیمار در بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان که گفته می‌شود شب گذشته بر اثر آنفولانزا جان خود را از دست داده است اظهار کرد: این فرد که بیمار ۳۷ ساله بوده بر اثر ایست قلبی و مرگ ناگهانی فوت کرده است در حالی که آنفولانزا چنین علائمی ندارد.

وی ادامه داد: آنفولانزا به هیچ عنوان مرگ ناگهانی را به بیمار نمی‌دهد و حداقل چهار روز بیمار با علائم مشخص دچار مشکلاتی می‌شود و در نهایت به هیچ روش درمانی پاسخ مثبت نمی‌دهد و در نهایت منجر به مرگ بیمار می‌شود.

۴ نفر تاکنون در استان گلستان بر اثر آنفولانزا جان خود را از دست داده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه چهار نفر تاکنون در استان گلستان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، گفت: تمامی مراکز درمانی در سطح استان گلستان برای مقابله با این شرایط آمادگی کامل دارند.

عارف‌نیا بیان کرد: در شرایط فعلی هر فردی که آنفولانزای مشکوک داشته باشد یا مادر باردار باشد، بیماری زمینه‌ای داشته باشد و یا مشکلات تنفسی داشته باشد یا افراد زیر یک سال با علائم مشکوک به مراکز درمانی مراجعه کنند بلافاصله داروهای درمانی پیش‌بینی شده برای وی تجویز و مصرف می‌شود.

افراد از مصرف خودسرانه دارو خودداری کرده و بلافاصله به پزشک مراجعه کنند

وی تاکید کرد: ما براساس علائم بالینی درمان را شروع می‌کنیم و همزمان آزمایش‌های لازم برای مشخص شدن مثبت یا منفی بودن آنفولانزای بیمار انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در پاسخ به این سوال که اگر فردی بلافاصله با دیدن علائم مشکوک به پزشک مراجعه کند می‌تواند روند سریع درمان را طی کند یا خیر، تصریح کرد: بله، تاکید ما بر این است افراد از مصرف خودسرانه دارو خودداری کرده و بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

عارف نیا گفت: اگر فرد بدون دستور پزشک اقدام به مصرف دارو کند و پس از نتیجه نگرفتن به پزشک مراجعه کند ممکن است روند تاثیرگذاری داروها و درمان‌هی مورد نظر طولانی شده و یا تاثیر لازم را نداشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با تمام ظرفیت آماده پذیرش و بستری بیماران آنفولانزا هستند و در صورت لزوم حتی تخت را اضافه خواهیم کرد.

گمیشان، گنبدکاووس و گرگان ۳ شهری که فوتی ناشی از آنفولانزا را ثبت و گزارش کرده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در حال حاضر مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سطح استان بسیار زیاد شده و سعی می‌کنیم با تمام توان به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

عارف نیا در خصوص چهار فوتی به دلیل آنفولانزا در گلستان گفت: گمیشان، گنبدکاووس و گرگان سه شهری هستند که فوتی ناشی از آنفولانزا را ثبت و گزارش کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر