جاده بندرترکمن- آق‎قلا قتلگاه مردم شده است/ مسؤولان به فکر باشند
تعداد بازدید تعداد 205 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۵۸ ب.ظ، شنبه، ۹ آذر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

امام جمعه بندرترکمن با انتقاد از وضعیت نامناسب جاده بندرترکمن- آق‎قلا گفت: مسؤولان برای چهاربانده کردن این جاده اقدام کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از فارس؛ حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی‎سیاسی نماز جمعه بندرترکمن اظهار کرد: متأسفانه جاده بندرترکمن به آق‎قلا امروز تبدیل به قتلگاه شده و اکثر هفته‎ها شاهد تصادف و فوت چند نفر هستیم، در همین هفته گذشته وقوع یک تصادف موجب فوت یک خانواده چهار نفره شده است.

وی تصریح کرد: از مسؤولان انتظار داریم به وضعیت این جاده‎ که برای بیش از ۴۰ سال گذشته بوده رسیدگی کنند، در گذشته تعداد خودروها انگشت‎شمار بود اما امروز تعداد خودروها افزایش یافته و در این شرایط مسؤولان باید برای اصلاح زیرساخت‎ها اقدام کنند و به فکر جاده بندرترکمن به آق‎قلا باشند.

امام جمعه بندرترکمن تأکید کرد: در این مسیر روستاهای بسیاری قرار دارند و افرادی که از بندرترکمن قصد رفتن به آق‎قلا و گنبدکاووس را دارند از این جاده رفت‎وآمد می‎کنند لذا ما از مسؤولان ذی‎ربط و نماینده مجلس انتظار داریم این طرح را جزو طرح‎های ملی اعلام و جاده بندرترکمن به آق‎قلا را چهاربانده کنند.

منصوری با گرامیداشت هفته بسیج، به فرامین مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان اشاره کرد و افزود: معظم‎له هفت توصیه به بسیجیان داشتند و فرمودند بسیج در همه میادین دفاع سخت، نرم، نیمه‎سخت آماده به‎کار باشد، در هیچ زمینه‎ای غافلگیر نشود، در جنگ نرم عکس‎العملی رفتار نکند و مانند شطرنج‎باز همیشه یک قدم از دشمن جلو باشند، ارتباط خود را با مساجد تقویت کنند، با مجموعه‎های همسو با اهداف بسیج در دانشگاه‎ها همکاری داشته کنند، بسیج در عین گستردگی چابک باشد و خدمات بسیج به مردم اطلاع‎رسانی شود.

*حضور بسیجیان در مساجد پررنگ‌تر شود

وی تأکید کرد: انتظار از بسیجیان این است که در مساجد، نمازهای جماعت و نماز جمعه حضور فعال‎تری داشته باشند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به قدردانی مقام معظم رهبری از مردم به‎مناسبت حرکت پرشکوه در محکومیت اغتشاشات توضیح داد: معظم‎له بر این مهم تأکید کردند که ملت ایران بار دیگر ثابت کرد قدرتمند و با عظمت است، توطئه بسیار عمیق و خطرناکی که آن همه خرج کردند و زحمت کشیدند تا بتوانند در یک بزنگاه شرارت، تخریب و آدم‎کشی کنند به وسیله مردم، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه خاموش شد.

منصوری با اشاره به سالروز شهادت آیت‎الله مدرس و روز مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همانطور که امام راحل فرمودند مجلس در رأس امور است اما امروز اکثر نمایندگان مجلس به وظایف خود عمل نمی‎کنند و عملکرد آنها مانند شهید مدرس نیست، وی فردی شجاع و نترس بود و برای خدا کار می‎کرد و هنگام بازگشت از مجلس برای بقال کوچه خود نیز اتفاقات مجلس را توضیح می‎داد.

*برخی نمایندگان مجلس به‎دنبال کاسبی هستند

وی با بیان اینکه آیا امروز نمایندگان مجلس با مردم ارتباط دارند، اذعان کرد: نمایندگان مجلس یا در مجالس و مراسمات مردمی حضور ندارند و یا اگر در مجالس حضور یابند به صورت کلاسیک و کوتاه است که جای گله دارد.

امام جمعه بندرترکمن با بیان اینکه امروز برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فکر منافع خود هستند، ابراز کرد: متأسفانه برخی از نمایندگان مجلس به‎دنبال کاسبی و کارچاق‎کنی برای دیگران هستند البته بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار متدین هستند و دلسوزانه برای مردم کار می‎کنند.

منصوری به سخنان رئیس جمهور کشورمان در شورای اداری آذربایجان اشاره کرد و گفت: ایشان عنوان کردند تا صبح جمعه از گرانی بنزین مطلع نبودم و صبح جمعه از این طرح باخبر شدم که به ایشان توصیه می‎کنم نمک بر زخم مردم نپاشند.

وی خاطرنشان کرد: چطور می‎شود رئیس جمهور کشور از اجرای یک تصمیم سخت و بزرگ در شب میلاد امام صادق (ع) و پیامبر (ص) باخبر نباشد، اگر واقعاً مطلع نبودند ضعف بزرگ مدیریتی ایشان است و اگر مطلع بودند توصیه می‎کنیم با مردم صادق باشند.

امام جمعه بندرترکمن گفت: دشمن برنامه‎های بسیار سنگینی برای اغتشاشات اخیر داشت و اگر مقام معظم رهبری هزینه پرداخت نمی‎کرد وضع بسیار بدتر می‎شد، با فرامین معظم‎له مردم دین‎دار و متدین وارد میدان شدند و دوباره از انقلاب اسلامی دفاع کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر