مبلغ پولشویی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان / بررسی های بیشتر ادامه دارد
تعداد بازدید تعداد 158 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۲۰ ب.ظ، چهارشنبه، ۱۳ آذر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از دادگستری گلستان؛ رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در پرونده پولشویی ۹ نفر بازداشت ، ۷۸ نفر ممنوع المعامله و ۱۵۳ نفر ممنوع الخروج شده اند. هادی هاشمیان ، رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  بررسی ها تاکنون نشان می دهد اعضای این شبکه بیش از ۵ هزار میلیاردتومان […]

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از دادگستری گلستان؛ رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در پرونده پولشویی ۹ نفر بازداشت ، ۷۸ نفر ممنوع المعامله و ۱۵۳ نفر ممنوع الخروج شده اند.

هادی هاشمیان ، رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  بررسی ها تاکنون نشان می دهد اعضای این شبکه بیش از ۵ هزار میلیاردتومان پولشویی کرده اند.

هادی هاشمیان افزود: اعضای این شبکه گسترده پولشویی ۳۰۰ نفرند که ۹ نفر بازداشتند و ۷۸ نفر را ممنوع المعامله و ۱۵۳نفر را ممنوع الخروج کردیم .

هاشمیان با بیان این که تمرکز ما بر شناسایی اموال متعلق به اعضای این این شبکه است افزود:  تا کنون  ۳۰ کیلوگرم  شمش طلا،۴خودرو گران قیمت با ارزش ۱۵ میلیارد تومان،۱۰۰ دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین،۱۰ ملک در منطقه گران قیمت گرگان،بیش از۳۰۰سند رسمی ملکی و یک زمین ۲۰۰ هکتاری از اعضای این باند شناسایی و توقیف شده است .

او افزود: املاکی مربوط به این گروه در قبرس و افغانستان شناسایی کردیم .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای این باند در قالب یک شبکه گسترده در استان های گلستان ، سمنان و تهران اقدام به کلاهبرداری و پولشویی می کردند که با تلاش اداره اطلاعات استان دستگیر شدند.

هاشمیان افزود: این افراد پرونده های صوری دریافت تسهیلات کلان با سود کم  در  شبکه بانکی تشکیل می دادند و سپس همین وام های صوری را به صورت صوری با سود ۳۰ درصد سپرده گذاری می کردند و میلیاردها تومان سود می گرفتند در حالیکه پولی سپرده گذاری نکرده بودند.

هاشمیان ادامه داد: یکی دیگر از شگردهای پولشویی این افراد ، ارزش گذاری غیرواقعی واحدهای تولیدی و فروش آن به  موسسات مالی بود که از این راه نیز میلیاردها تومان به جیب می زدند.

به گفته او ، بخشی از اقدامات پولشویی این افراد در قالب ۴۰ شرکت خدماتی و تولیدی انجام می شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر