گلایه امام جمعه بندرترکمن از کاهش بودجه دستگاه‎های فرهنگی در سال ۹۹
تعداد بازدید تعداد 167 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ، یکشنبه، ۱ دی، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

امام جمعه بندرترکمن از کاهش بودجه دستگاه‎های فرهنگی در بودجه سال ۱۳۹۹ گلایه کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از فارس؛ حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه بندرترکمن با اشاره به جدایی بحرین از ایران اظهار کرد: در آن دوران «امیرعباس هویدا» نخست‌وزیر اعلام کرده بود که «بحرین دخترمان بود و شوهرش دادیم»، کسانی که ادعا می‎کنند هویدا به کشورمان خدمت زیادی کرد با یک جست‎وجوی جزیی در اینترنت و یا مطالعه تاریخ متوجه اقدامات وی خواهند شد.

 وی ادامه داد: هویدا در مرداد ماه سال ۱۳۴۹ گزارشاتی مبنی بر جدایی بجرین از ایران در مجلس ارائه کرد و شاه خائن نیز در ۲۴ مردادماه سال ۱۳۵۰ استقلال بحرین را تبرک گفت.

امام جمعه بندرترکمن ادامه داد: در ۴۰ سال سال پس از انقلاب اسلامی با وجود جنگ، خونریزی، تحریم و فشار و با تقدیم بیش از ۳۰۰ هزار شهید حتی یک وجب از خاک کشورمان را به دست بیگانگان ندادیم.

منصوری به دستور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان تصریح کرد: سلبریتی‎ها چرا باید از معافیت معاف باشند اما کراگران، معلمان، کارمندان، مهندسان  و … مالیات پرداخت کنند، آیا خدمت این اقشار کمتر از هنرمندان است.

وی بیان کرد: متأسفانه بودجه دستگاه‎های فرهنگی در بودجه سال ۱۳۹۹ کم شده اما بودجه نهاد ریاست جمهوری با افزایش ۱۴۲ درصدی همراه بوده است که جای گله دارد.

امام جمعه بندرترکمن به استیضاح «ترامپ» به اتهام سوء‎استفاده از قدرت و کارشکنی در کار کنگره اشاره کرد و افزود:مسؤولان و مجلس شورای اسلامی در کشورمان باید دقت کنند که اشتباهات مسؤولان را تذکر دهند و در صورتی که فایده‎ای نداشت طرح استیضاح را مطرح کنند.

منصوری متذکر شد: ما خواهان استیضاح رئیس جمهور کشورمان نیستیم، امروز با آشفته‎بازاری که در کشور ایجاد شد عده‎ای از اصلاح‎طلبان به‎دنبال استیضاح رئیس جمهور هستند اما مقام معظم رهبری با این طرح مخالفت کردند و فرمودند رئیس جمهور باید با قدرت به کار خود ادامه دهد.

وی به شب یلدا به عنواتن بلندترین شب سال اشاره کرد و یادآور شد: در فرهنگ ایرانی‎ها آخرین شب پاییز به عنوان شب یلدا نامگذاری شده است، این مناسبت محاسن و خوبی‎هایی دارد و  فرزندان در منزل پدر و یا پدربزرگ‎ها جمع می‎شوند که این فرهنگ خوبی است و موجب صله‎رحم و زدودن کینه و کدورت‎ها و رفع مشکلات می‎شود.

امام جمعه بندرترکمن ادامه داد: در گذشته در شب یلدا شاهنامه فردوسی و یا اشعار حافظ خوانده می‎شد و داستان‎های آموزنده آن برای فرزندان بیان می‎شد،

منصوری اضافه کرد: این به این معنا نیست که کسی خود را الزام کند حتماً باید شب یلدا را برگزار کند و اگر نتوانست مرتکب گناه شده است، از طرفی مردم باید دقت کنند در شرایط فعلی کشور و گرانی و تورم، شب یلدا موجب هزینه‎های اضافه و ریخت و پاش نشود.

وی به سوم دی ماه به عنوان روز ثبت احوال اشاره کرد و گفت: مسؤولان ثبت احوال قدردانی می‎کنیم، در صورتی که آمار ما دقیق‎تر باشد خدمات‎رسانی بهتر صورت می‎گیرد و در حفظ شناسنامه و کارت ملی باید دقت کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر