اتوبوس دارای نقص فنی بوده است/ تعداد جان‌باختگان به ۲۰ نفر رسید+ اسامی مصدومان‌
تعداد بازدید تعداد 175 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۱۶ ب.ظ، پنج شنبه، ۱۹ دی، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان درباره آخرین وضعیت واژگونی اتوبوس تهران ـ گنبد در محدوده فیروزکوه گفت: تعداد جان‌باختگان به ۲۰ نفر رسیده که متأسفانه بیشتر آنها گلستانی هستند.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان اظهار داشت: در اثر واژگونی و سقوط اتوبوس تهران ـ گنبد به دره در محور فیروزکوه متأسفانه ۱۹ نفر به همراه یک جنین جان باختند و ۲۴ نفر نیز مصدوم هستند.

وی افزود: مصدومان این سانحه در بیمارستان‌های رازی و شهدای زیرآب در قائم شهر و امام خمینی (ره) ساری بستری شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: متأسفانه اغلب کشته‌شدگان در این سانحه گلستانی بوده و از اهالی شهرستان‌های شرق استان از جمله کلاله، گنبدکاووس و مینودشت بوده‌اند.

وی ادامه داد: ۲ نفر از مصدومان این حادثه که در بیمارستان شهدای زیرآب بستری بودند بعد از اقدامات درمانی ترخیص شدند و چند مصدوم دیگر نیز قرار است به بیمارستان‌های استان گلستان انتقال داده شوند.

میقانی همچنین اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس تهران ـ گنبد که تاکنون اطلاعات آنها به دست آمده را به شرح زیر اعلام کرد:

 1. عبدالمجید سن سبلی
 2. فاطمه ممشلی
 3. لی مسلمی
 4. عبداللطیف توماج زاده
 5. پرویز قجر
 6. حاج محمد قربان نژاد
 7. هلما عیدزاده
 8. حالت بی بی داز
 9. عبدالله کرمانی
 10. محسن جوادی
 11. مجتبی تیموری
 12. محمدامین آرام
 13. یاشار عمرپور
 14. ابراهیم سندگل
 15. عالیه شاهی
 16. سنا اسپان پور
 17. مهدی عطایی مقدم
 18. رحمت الله دردی پور
 19. سامیار دردی پور
 20. مرتضی سلیمانی
 21. حمید سبک روی
 22. آرتین بوک

این اتوبوس که از تهران به سمت گنبدکاووس در حال حرکت بود ساعت ۲:۳۳ دقیقه بامداد امروز در محدوده خطیرکوه در اثر نقص فنی سیستم ترمز دچار حادثه شد و به دره سقوط کرد.

اتوبوس واژگون شده در سوادکوه دارای نقص فنی بوده است

اتوبوس واژگون شده در سوادکوه دارای نقص فنی بوده است

سرهنگ علیرضا قدمی، رئیس پلیس راه مازندران اظهار داشت: علت بروز حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه در کمیسیون فنی مربوطه بررسی شد و بی احتیاطی راننده و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ای که از قبل دارای نقص فنی بود، علت حادثه بوده است.

در همین راستا، رئیس کل دادگستری استان مازندران برای بررسی دقیق علل حادثه واژگونی اتوبوس تهران – گنبد دستور ویژه صادر کرد.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری گفت: بنا بر گزارش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سواد کوه مبنی بر واژگونی اتوبوس در مسیر سوادکوه قبل از عبور خطیرکوه به داخل دره در ساعت ۲ و ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه، تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده و ۲۴ نفر مصدوم شده‌اند که در این میان راننده و کمک راننده اتوبوس هم فوت کرده‌اند.

این مقام عالی قضائی استان مازندران همچنین اظهار داشت: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شده علل حادثه نقض فنی در سیستم ترمز بوده که تحقیقات بیشتر در این خصوص در دستور کار دادستان شهرستان سوادکوه قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران ضمن تسلیت و همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه و آرزوی عافیت و سلامتی برای مصدومان، افزود: این خبر ناگوار که تعداد زیادی از خانواده‌ها را داغدار کرد موجب تأثر اینجانب قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر