فرق یک رهبر دینی با یک کفتار سیاسی !
تعداد بازدید تعداد 136 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۷:۵۴ ب.ظ، شنبه، ۲۱ دی، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

روی دیگر سکه رهبری الهی قرار دارد که به محض اینکه متوجه می شود هواپیمای اوکراینی توسط عامل داخلی ساقط شده دستور می دهد این خبر اطلاع رسانی شده و با عاملین آن برخورد کنند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ در مکتب امام علی(ع)، ملاک حکمرانی، عدالت است ، عدالت محکم ترین بنیانی است که در هر نظام اجتماعی باید وجود داشته باشد. حضرت علی(ع) بهترین نوع سیاست و حکومت را مبتنی بر عدل می دانند .

معاویه از من زرنگتر نیست. منتها علی چه کند؟ وقتی بنای بر رعایت تقوا و رعایت اخلاق دارد، دست و زبانش بسته است. روش امیرالمؤمنین این است.

تقوا که نباشد، دست و زبان انسان باز است، میتواند همه چیز بگوید، خلاف واقع میتواند بگوید، تهمت میتواند بزند، دروغ به مردم میتواند بگوید، نقض تعهدات میتواند بکند، دلبستگی به دشمنانِ صراط مستقیم میتواند پیدا کند. وقتی تقوا نباشد، اینجوری است.

صبح چهارشنبه هواپیمای مسافربری بویینگ اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت ؛ در ابتدا تصور می شد این هواپیما دچار نقص فنی شده و کارشناسان هواپیمایی کشوری نیز این امر را با توجه به تجارب و علائم موجود تایید کردند اما کارشناسان نظامی ستاد کل نیروهای مسلح بعد از ۴۸ ساعت بررسی ، متوجه شدند عامل انسانی در این حادثه قصور داشته است .

در این مجال کاری با سایر موضوعات نداریم اما می خواهیم رفتار دو رهبر “شیطانی” و” الهی “دنیا را با هم مقایسه کنیم .

 در یک سو دونالد ترامپ قرار دارد که بعد از کشته شدن صدها نفر در پایگاه عین الاسد ، دنیا را با یک سانسور اطلاعاتی مواجه ساخته و حتی خانواده ها از فرزندان شان بی خبرند و یک عکس هم از این واقعه بیرون نیامد ، این میزان نیرنگ و حیله از منظر برخی ها زیرکی به حساب می آید ، در این مکتب به کسی که یک هواپیمای مسافربری با ۲۶۶ سرنشین را به قعر دریا می فرستد مدال هم می دهند !

اما روی دیگر سکه رهبری الهی قرار دارد که به محض اینکه متوجه می شود هواپیمای اوکراینی توسط عامل داخلی ساقط شده دستور می دهد این خبر اطلاع رسانی شده و با عاملین آن برخورد کنند ، رهبری الهی معتقد است بهترین راه نجات صدق است و باید آن را با مردم در میان گذاشت ، اگر این فاجعه در کشور آمریکا یا غربی رخ می داد قطعا با سانسور و تحریف ماجرا ، به وارونه نمایی این رویداد می پرداختند اما رهبری الهی بر اساس عدالت رفتار می کند .

و این است تفاوت اصلی یک رهبر الهی با یک رهبر شیطانی !

جواد عموزاد روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم سیاسی

انتهای پیام /

ارسال نظر