۱۱ کیلومتر از رودخانه‌های منتهی به «قره‌سو» لایروبی شد
تعداد بازدید تعداد 116 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۴۱ ب.ظ، یکشنبه، ۶ بهمن، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

فرماندار کردکوی گفت: ۱۱ کیلومتر از رودخانه‌های منتهی به «قره‌سو» لایروبی شد و ۶ کیلومتر آن باقی مانده است.

به گزارش سرویس رادکانا؛ ابراهیم قدمنان ظهر امروز در نشست گروه خبری فجر استان گلستان اظهار کرد: ۱۱ کیلومتر از رودخانه‌های منتهی به «قره‌سو» لایروبی شده و لایروبی ۶ کیلومتر باقی مانده است قبل از سیلاب حدود پنج کیلومتر از روستای «نودیجه» تا «پل زابلی‌محله» لایروبی شده بود.

وی با بیان اینکه دو مرحله از اعتبارات سیل به شهرستان تزریق اعتبار شده است، تصریح کرد: این اعتبارات گرچه کم اما اثرگذار بود.

فرماندار کردکوی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۷ پروژه عمرانی و اقتصادی در این شهرستان خبر داد و رقم سرمایه‌گذاری این پروژه ها را بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
قدمنان با اشاره به مهمترین پروژه‌های عمرانی در کردکوی گفت: میدان بار کردکوی به مساحت دو و نیم هکتار در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود با توجه به گستردگی محصولات باغی غرب استان علاوه بر اشتغالزایی شرایط خوبی برای باغداران به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه «هتل عمارت سفید» به زودی در دهه فجر افتتاح می‌شود از افتتاح فاز دوم «هتل پارتیان» در این شهرستان خبر داد و گفت: «هتل جهان‌نما» نیز در کردکوی تکمیل شده است.

فرماندار کردکوی از راه‌اندازی گلخانه لیموترش خبر داد و افزود: این گلخانه در مساحت ۵ هزار متر ایجاد می‌شود و قابلیت افزایش ۴ هزار متر دیگر را دارد.

قدمنان با اشاره به اینکه ۴۵۰ واحد مسکونی پس از سیل تعمیر شده است از افتتاح ۶۰ خانه نوسازی در دهه فجر خبر داد.
انتهای پیام/

ارسال نظر