نماینده ولی فقیه در گلستان فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت
تعداد بازدید تعداد 133 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۳۲ ب.ظ، جمعه، ۱ فروردین، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در گلستان با صدور پیامی فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، طی پیامی فرارسیدن سال ۹۹ را تبریک گفت.

در این پیام امده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی سَیِّدِنا وَ نَبِیِّنَا مُحَمَّد وَ عَلَی أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

سالی را که پشت سر گذاشتیم(سال٩٨) سال پرگرفتاری برای کشور ما بود، در ابتدای سال کشور و استان ما گرفتار سیل شد. بعد شهادت سردار بی نظیر اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی اتفاق افتاد که مصیبت بسیار بزرگی بود نه فقط برای کشور ما بلکه برای همه ملت های منطقه. سقوط هواپیما و مسافرانی را که در آن هواپیما به شهادت رسیدند و همچنین این اواخر این ویروسی که تقریبا عالم گیر شده و دامن کشور ما را هم گرفته است. به هر حال گرفتاری های این گونه در این سال ما زیاد داشتیم، ولی مردم و ملت ایران هویت واقعی خودشان را نشان دادند. در جریان سیل در شهادت حاج قاسم و امروز هم در خصوص این بیماری که اتفاق افتاده، به هر حال همه با هم همکاری کردند.

نوعدوستی و روحیه خدمت به هم نوع را به بهترین شکل ممکن نشان دادند. من همین جا لازم است از همه آنهایی را که در این گرفتاری ها حضور داشتند، خدمت کردند و از مردم رفع نگرانی و دلجویی کردند از همه تشکر و قدردانی کنم و همچنین در این جریان ویروسی را که به جان ملت ما افتاده است لازم می دانم از همه عزیزانی را که واقعا خدمت کردند کار کردند زحمت کشیدند مخصوصا پزشکان، پرستاران و همه این عزیزان که حتی جان خودشان را به خطر انداختند که دیگران را نجات دهند، باید صمیمانه تشکر کنیم. خداوند انشاا…به همه اینها خیر عنایت بفرماید، مخصوصا رهبر معظم انقلاب که در همه این حوادث پیش آمده وارد شدند و از مردم خواستند و فرامینی داشتند برای اینکه مردم این مشکلات را صبورانه تحمل کنند دولت و همه مسئولانی که در این رابطه تلاش کردند، از همه تشکر و قدردانی می کنیم.

یک نکته را به عنوان دل داری به همه عرض میکنم. قرآن مجید در سوره «أَلَمْ نَشْرَحْ» به رسول خدا(ص) خطاب می کند و می فرماید.: (إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَإِلَی رَبِّکَ فَارْغَبْ) یعنی وقتی را که گرفتاری ها پیش می آید اینطور نیست که گرفتاری همه اش بد باشد، در متن این گرفتاری ها و مشکلات خداوند می فرماید گشایش ها وجود دارد (إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا) در درون همین مشکلات گشایش ها و آسانی ها وجود دارد و لذا در آخر سوره مبارکه خداوند می فرماید (فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ)وقتی را که از یک گرفتاری مهم اجتماعی بیرون آمدید، کار دیگری شروع کنید. اینطور نباشد که آرام بشینید و دست روی دست بگذارید. خداوند می خواهد بفرماید که مشکلات درعین اینکه مشکل هستند اما در گشایش آور و آسان کننده هم است. به طور کلی بسیاری از خوبی هایی را که ملت ها بدست می آورند از درون مشکلات است. بنابراین ما نباید در مقابل مشکلات سر فرود بیاوریم و کمرمان بشکند باید به استقبال رفت و از درون همین سختی ها و مشکلات آسانی ها را کسب کرد. این سنت الهی است. به هر حال سال ۹۸ با همه مشکلاتش و در عین حال با همه خدماتی را که مسئولین انجام دادند را پشت سرگذاشتیم. انشاا… امیدواریم گرفتاری اخیر را هر چه زودتر با همکاری همه مردم پشت سر بگذاریم و با خوبی و خوشی وارد سال جدید شویم.

خداوند صابران را دوست می دارد وانشاا… امیدواریم خداوند متعال ملت ما را به عنوان ملتی صابر که درطول این ٤٠ سال در مقابل مشکلات با صبر و استقامت ایستادگی کرد به بهترین شکل اجر و پاداش عطا کند و به لطف خداوند سال ٩٩ برای ملت ما از هر جهت موجب پیشرفت و تعالی و رفع همه گرفتاری ها مخصوصا مسائل اقتصادی، بیکاری نسل جوان باشد.

مجددا لازم می دانم از رهبر معظم انقلاب که واقعا به عنوان یک کشتی بانی که این کشتی طوفان زده را هدایت و رهبری می کند صمیمانه و از عمق جانم تشکر و قدر دانی کنم و از خدا بخواهم که انشاا… خداوند عمر ایشان را طولانی کند و همچنین از دولت و اعضای آن و همه خدمتگزاران صادق که با تمام توانشان برای حل مشکلات زحمت می کشند. خداوند از آنها هم به احسن وجه قبول کند و انشاا… بر اساس آنچه که در سند چشم انداز ١٤٠٤ پیش بینی شده ملت ما به عنوان کشوری درجه یک در کل منطقه باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر