خستگی مزمن کادر درمان گلستان/ مردم کرونا را جدی بگیرند
تعداد بازدید تعداد 75 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۰۹ ب.ظ، دوشنبه، ۱۶ تیر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

عبدالرضا فاضل با بیان این که بیش از چهار ماه گلستان درگیر کرونا است، گفت: این عمل سبب خستگی مزمن کادر درمان شده و باید ورودی به بیمارستان ها کاهش یابد.

به گزارش رادکانا؛ عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهارکرد: از آغاز شیوع کرونا از اسفندماه تاکنون بیش از چهار ماه گذشته و بسیاری از کادر درمان استان دچار خستگی مزمن شده اند.

وی با بیان این که این خستگی روحی و ذهنی روی فعالیت آنها تأثیر می‌گذارد، افزود: آنها باید در یک شیفت چند ساعته ماسک زده و گان بپوشند و این کار خستگی کادر درمان را مضاعف می‌کند.

فاضل در خصوص امکانات زیرساختی و تأمین تجهیزات درمانی، گفت: مهم‌ترین مشکلی ما در گلستان تأمین اکسیژن است و چند راه برای تأمین آن وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: نخست، خرید دستگاه اکسیژن ساز بوده که قیمت هر دستگاه حدود دو میلیارد تومان است و مصوبه خرید چهار دستگاه اکسیژن ساز گرفته شد.

وی اضافه کرد: دومین راه استفاده از تانک اکسیژن مایع بوده که پرکردن تانک کار سختی است.

فاضل به سومین روش تأمین اکسیژن اشاره کرد و گفت: سومین راه استفاده از کپسول بوده که حمل و نقل ۲۰۰ کپسول ۴۰ لیتری برای خدمه در یک شیفت، کار مشقت انگیزی است.

فاضل ادامه داد: با مشقت و سختی در بیمارستان‌ها خدمت ارائه می‌دهیم و اگر واقعاً ورودی بیماری را کنترل نکنیم خستگی مزمن روی روند درمان تأثیر می‌گذارد.

وی گفت: شاید با شروع فصل پاییز که شیوع بالای بیماری پیش‌بینی شده، آن انرژی و اشتیاقی که کادر درمان در اسفندماه داشتن را دیگر شاهد نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر