پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد تومان بیمه بیکاری کرونا در گلستان
تعداد بازدید تعداد 39 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ، سه شنبه، ۲۴ تیر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از پرداخت ۱۱۲ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری ویژه ایام کرونا به متقاضیان خبر داد.

به گزارش رادکانا؛سعید مازندرانی در سومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد خدمات در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و رفاهی در استان توسط دستگاه های شورای هماهنگی ارائه می شود.

وی به حمایت های دولت در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: در ایام کرونا بیش از ۱۷ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند که در اسفند ماه از ۶ هزار و ۱۸۷ نفر واجد شرایط تعداد ۵ هزار و ۳۳۷ نفر در مجموع مبلغ ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان دریافت کردند.

مازندرانی ادامه داد: در فروردین از ۹ هزار و ۲۵۴ متقاضی مشمول، به ۸ هزار و ۱۷۰ نفر در مجموع مبلغ ۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان پرداخت شد و مابقی افراد به دلیل معرفی شماره حساب ناصحیح و یا مشکلات حساب معرفی شده در حال بررسی و اصلاح است.

وی تصریح کرد: دغدغه ما تثبیت اشتغال است و در این راستا اقدامات مهمی انجام شد که اختصاص ۵۴۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا بخش دیگری از این حمایت هاست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در سال گذشته ۲۷ هزار و ۵۰۰ شغل در سامانه رصد به ثبت رسید که پس از صحت سنجی بیش از ۸۰ درصد مشاغل ایجاد شده مورد تایید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: طی سالهای ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی و ۴۵۳ میلیارد تومان تسهیلات روستایی پرداخت شد و ۶۱۵ نفر نیز از طریق طرح کارورزی وارد بازار کار شدند.

مازندرانی خاطر نشان کرد: با توجه به این که بسیاری از واحدها و مشاغل بیمه نیستند، تسهیلات کرونا به واحدهای بدون بیمه و رانندگان نیز پرداخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: با وجود تخصیص ۵۴۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به استان، در بهترین حالت ۲۰۰ میلیارد تومان جذب خواهد شد که جذب مابقی اعتبارات مستلزم همراهی و کمک نمایندگان مجلس است.

انتهای پیام/

ارسال نظر