سها رضا نژاد هنوز پیدا نشده است/ با توجه به معادلات علمی زمان جستجوی ما به پایان رسیده است/جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور اعضای شورای تامین برگزار می شود
تعداد بازدید تعداد 606 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۳۵ ب.ظ، پنج شنبه، ۲۶ تیر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی با تأکید بر اینکه با توجه به معادلات علمی زمان جستجوی ما به پایان رسیده است، گفت: اما در حین حال تا زمانی که تصمیم جمعی در شورای تامین و مدیریت بحران برسد ما عملیات جستجو را ادامه خواهیم داد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ پنجشنبه ۱۹ تیرماه یک گروه ۲۰ نفره طبیعت گردی از تهران به استان گلستان سفر کردند و در ارتفاعات جهان نما مستقر شدند، حدود ساعت ۸ صبح جمعه ۲۰ تیرماه «سها رضانژاد» دختر ۲۷ ساله اهل کرج که یکی از اعضای این گروه بود مفقود شد و با گذشت ۶ روز هنوز پیدا نشده است.

کشیک امداد هلال احمر استان گلستان ساعت ۱۱ صبح جمعه اعلام حادثه کرد تا عملیات تجسس برای پیدا کردن سها رضانژاد آغاز شود و در نخستین اقدام دو تیم جستجو و نجات در محل حادثه مستقر و عملیات جستجو را آغاز کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی در گفتگوی تلفنی را رادکانا با اشاره به اینکه تا به این لحظه، عملیات روز هفتم در منطقه جهان نما هیچ نتیجه ای به همراه نداشت، اظهار کرد: عملیات جستجو در منطقه جهان نما همچنان در حال انجام است.

وی افزود: دو اکیپ امدادگران جمعیت هلال احمر و نیروهای مردمی از نخستین ساعات امروز پنجشنبه در هفتمین روز از عملیات کل مسیر سمت راست چکل آتشان ( روبروی روستا) را دشیابی و کل مسیر رودخانه را جستجو کردند اما متاسفانه چیزی یافت نشد.

حسین باقری بیان کرد: همچنین سه تیم فنی عملیات صعود و فرود در منطقه چکل آتشان به سمت ممرزی انجام داد که باز هم بی نتیجه بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که عملیات جستجو تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به مشورتی که با فرماندار محترم داشتیم قرار شد جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور اعضای شورای تامین برگزار شود تا در این خصوص تصمیم گیری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به معادلات علمی زمان جستجوی ما به پایان رسیده است، افزود: اما در حین حال تا زمانی که تصمیم جمعی در شورای تامین و مدیریت بحران برسد ما عملیات جستجو را ادامه خواهیم داد.

باقری تاکید کرد: مردم شریف شهرستان کردکوی و سایر شهرستانها و استانها به هیچ عنوان به شایعات مطرح شده در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار صحیح را فقط از طریق رسانه رسمی و قانونی دریافت کنند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی از حضور خودروهای کمک دار و آفرود گردشگر در شرایط فعلی در منطقه جهان نما اعلام نارضایتی کرد و متذکر شد: حضور گردشگران آفرود سوار در منطقه جهان نما و اتراق آنان در محل حادثه در شرایطی که امدادگران درحال اجرای عملیات جستجو هستند شرایط را برای ما دشوار می کند لذا لطفا فعلا به این منطقه سفر نکنید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر