مانور بازگشایی مدارس در گلستان برگزارشد/ تحصیل ۳۷۵ هزار ۵۰۰ دانش آموز در شرایط کرونایی
تعداد بازدید تعداد 66 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۴۵ ب.ظ، شنبه، ۲۵ مرداد، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

پیش از ظهر امروز؛ مانور بازگشایی مدارس با هدف شناسایی کمبود ها و رفع آن در سال جدید پیش از ظهر امروز در مدارس گلستان برگزار شد.

به گزارش رادکانا؛ احسان گوهری راد در جمع خبرنگاران با تشریح این مانور، اظهار کرد: صبح امروز مانور بازگشایی مدارس و ساماندهی نیروی انسانی سال ۹۹-۱۴۰۰به صورت همزمان در مدارس سراسر استان برگزار شد.

وی افزود: طبق دستور العمل این مانور تمام عوامل از مدیر و معاون گرفته تا نیروهای آموزشی و اداری در مدرسه  باید حضور داشته باشند تا بتوانیم به مسائل را به درستی آزمایش کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: شناسایی و احصاء مشکلات مدارس در بخش تجهیزات و نیرو، بررسی شیوه نامه‌های بهداشتی مدارس، مهمترین هدف ما در این مانوراست تا بتوانیم در کوتاهترین زمان آن ها را برطرف کنیم.

گوهری راد با تشریح حضور دانش آموزان در مناطق زرد، بیان کرد:  برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مناطقی که هنگام آغاز سال تحصیلی جدید وضعیت زرد دارند دانش آموزان ابتدایی به دو گروه زوج و فرد تقسیم می شوند و یک روز در میان در مدرسه حاضر می شوند.

وی درباره حضور انش آموزان متوسطه هم گفت: آموزش حضوری برای این دانش آموزان حضور به صورت یک هفته در میان گروه هاست.

گوهری راد خاطرنشان کرد: در مناطق روستایی که تراکم دانش آموزان کم است دانش آموزان همه روزه باید در مدرسه حاضر شوند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش گلستان؛ مدارس گلستان به صورت سراسری  از ۱۵ شهریور بازگشایی  می شوند که حضوری و یا مجازی بودن آموزش ها بستگی به وضعیت هر شهر دارد  اما آموزش به روش مجازی در سامانه شاد نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است؛ در سال تحصیلی جدید ۳۷۹هزار و ۵۰۰دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس استان گلستان تحصیل خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر