۳۲ هزار و ۲۲۰ داوطلب گلستانی در کنکور سراسری رقابت می کنند/والدین پشت درب ها تجمع نکنند
تعداد بازدید تعداد 83 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۸ ق.ظ، چهارشنبه، ۲۹ مرداد، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گلستان گفت: ۳۲ هزار و ۲۲۰ داوطلب گلستانی در کنکور سراسری سال جاری برای رسیدن به صندلی های دانشگاه ها رقابت می کنند.

به گزارش سرویس علمی رادکانا؛ ابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در خصوص وضعیت برگزاری آزمون سراسری سال جاری در استان اظهار کرد: بحث کنکور سال تحصیلی پیش‌رو به پایان خط نزدیک میشود مجموعه آموزش و پرورش استان تمام تلاش خود را برای درخشش بیشتر دانش‌آموزان در کنکور سراسری به کار بست.

وی با اشاره به تعداد ۱۱ هزار نفری دانش‌آموزان پایه دوازدهم در استان، تصریح کرد: در شرایط کرونا دانش‌آموزان را رها نکردیم بلکه با تولید محتوای الکترونیکی با استفاده از بهترین مدرس‌های استانی مطالب آموزشی را با دانش‌آموزان به اشتراک گذاشتیم همچنین برای داوطلبان جلسه مشاوره برگزار کردیم و حتی جلسه مشاوره نیز با اولیا برگزار شد تا ظرفیت‌سازی مناسب برای حضور دانش‌آموزان در کنکور انجام شود.

معاون آموزش متوسطه  آموزش و پرورش استان، مجموع داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور سال جاری را ۳۲ هزار و ۲۲۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۹ هزار و ۷۰۶  نفر داوطلبان دختر و ۱۳ هزار و ۱۴۳ نفر پسر هستند همچنین از کل این تعداد داوطلب ۲۵ هزار و ۳۹۷ نفر نظام جدید و ۶ هزار و ۸۲۳ نفر نظام قدیم هستند که دفترچه‌ها و  سوال‌های آزمون آنها با هم متفاوت است.

به گفته حاجیلری داوطلبان در پنج رشته به رقابت خواهند پرداخت، تعداد داوطلبان در رشته زبان انگلیسی ۳ هزار و ۹۵۶ نفر، علوم‌انسانی ۱۰ هزار و ۱۷۰ نفر، علوم تجربی ۱۴ هزار و ۲۲۸ نفر، ریاضی یک هزار و ۹۳۷ نفر و رشته هنر یک هزار و ۸۶۹ نفر است.

وی با بیان اینکه ۱۹۱ حوزه برای برگزاری کنکور سراسری در سطح استان پیش‌بینی شده است، افزود: تلاش کردیم با استاندارهایی که مبتنی بر پروتکل‌های بهداشتی است، رعایت فاصله یک متر و ۸۰ سانت آزمون سراسری سال جاری را به بهترین نحو برگزار کنیم .

وی ادامه داد:  بسته‌های بهداشتی نیز بین داوطلبان توزیع می‌شود در واقع تمام نگاه و تمرکز ما رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت‌های خاص در این آزمون است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گلستان  بیان کرد: هیچ‌گونه نگرانی در خصوص برگزاری آزمون سراسری وجود ندارد تمام منابع و امکانات برای برگزاری آزمون در یک فضای امن و بهداشتی بسیج شده است.

حاجیلری  از والدین درخواست کرد در پشت مکان برگزاری آزمون سراسری تجمع نداشته باشند چرا که این امر موجب آلودگی محیط به خصوص هنگام خروج داوطلبان از مکان برگزاری آزمون خواهد شد، والدین در وسیله نقلیه و رعایت فاصله می‌توانند منتظر داوطلبان بمانند.

وی گفت: از داوطلبان نیز درخواست می‌کنیم به خودشان و دانسته‌هایشان اعتماد کنند با یک آرامش ذهنی در کنکور حاضر شوند و در این ساعات باقی‌مانده مروری بر مطالب درسی خود داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر