توکل بر خدا و همت و پشتکار راز موفقیتم بود
تعداد بازدید تعداد 122 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ، یکشنبه، ۳۰ شهریور، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

شهریار سلیمانی، با کسب رتبه ششم در کنکورسراسری ۹۹ در رشته علوم تجربی درخشید.

به گزارش سرویس علمی رادکانا؛ شهریار سلیمانی متولد ۲۹ شهریور ۱۳۸۱ یکی از دانش آموزان مدرسه تیزهوشان گرگان است که در رشته علوم تجربی، رتبه ششم کنکور سراسری ۹۹ را کسب کرد.
به سراغ این نوجوان موفق رفتیم تا در مورد عملکردش که در موفقیتش نقش داشت صحبتی داشته باشیم.
شهریار سلیمانی راز موفقیت خود را توکل بر خدا، اعتماد بنفس و خودباوری عنوان کرد و گفت: پشتکار و پیوستگی در مطالعه یکی از عواملی بود که به موفقیت رسیدم.
او ادامه داد: در طول روز به طور میانگین ۱۰ ساعت، کتاب‌های درسی و کمک درسی را مطالعه می‌کردم و انتظار داشتم که در کنکور امسال رتبه تک رقمی کسب کنم.
توکل بر خدا و همت و پشتکار راز موفقیت
سلیمانی با بیان اینکه از فضای آموزشی مدرسه تیزهوشان گرگان رضایت کامل داشت افزود: از کادر دبیران مدرسه و برنامه‌های آموزشی راضی بودم.
او گفت: برنامه تفریحی هم داشتم، اما در مورد این موضوع افراط نکردم، چون تفریحات سالم را برای تقویت روحیه لازم می‌دانستم.
او نقش پدر و مادر خود را در این موفقیت، پر رنگ دانست و گفت: مادرم محیط خانه را برایم مملو از آرامش می‌کرد وپدرم نیز از هیچ تلاشی برای بهتر درس خواندنم دریغ نکرد.
سلیمانی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، من تنها از کلاس‌های طرح کنکور مدرسه استفاده کردم که داخل مدرسه برگزار می‌شد و مدرسین کلاس‌ها هم همان دبیران مدرسه بودند.
او گفت: من از کنکور غول نساختم و با این نگاه که یک آزمونی یکسان و واحد است که مورد محک قرار می‌گیرم.
توکل بر خدا و همت و پشتکار راز موفقیت
ندا سلامت مادرشهریار سلیمانی که یکی از اساتید دانشگاه است در این مورد گفت: پسرم با تلاش و پشتکار خودش پیروز میدان شد من تنها محیط را برایش آرام کردم و غذایش را به موقع آماده کردم.
او ادامه داد: من و پدرش هیچ نقشی در برنامه ریزی درسی پسرم نداشتیم او حتی مشاور هم نداشت.
خانم سلامت با بیان اینکه شهریار از فضای مجازی فقط برای تبادل اطلاعات با دوستانش استفاده می‌کرد افزود: او از علاقمندی‌های خودش بهره برد و من و پدرش مشوقش بودیم و در این راه حمایت کننده فرزندمان بودیم.
گزارش از سیده معصومه مرتضوی اول
انتهای پیام/م
ارسال نظر