تداوم شرایط قرمز در بندرگز/ بستری ۶۱ نفر در «آی سی یو»
تعداد بازدید تعداد 111 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۴:۲۱ ب.ظ، شنبه، ۵ مهر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تنها شهرستان قرمز در استان گلستان شهرستان بندرگز است و تاکنون در کل استان ۹۶۹ گلستانی بر اثر کرونا جان باختند.

به گزارش سرویس سلامت رادکانا؛ عبدالرضا فاضل بعد از ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان اظهار کرد: شرایط استان گلستان خوشبختانه در شیوع ویروس کرونا نسبت به دیگر استان‌های کشور وضعیت بهتری دارد.

وی ادامه داد: تنها شهر قرمز استان گلستان شهرستان بندرگز است و پنج شهر سفید و باقی شهرها در شرایط زرد هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان گلستان ۱۹۵ بیمار بستری هستند و از این تعداد ۶۱ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فاضل بیان کرد: یکی از مشکلات ما در تفرجگاه‌ها است و در فاز دوم مراسم‌های عروسی باعث پیک دوم شد و ترس داریم که در حال حاضر تفرجگاه‌ها باعث پیک سوم در استان گلستان شود.

وی اضافه کرد: در مدارس بالغ بر ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و حتی در خیابان مدارس از ماسک استفاده می‌کنند و متاسفانه مردم با حضور در تفرجگاه‌ها موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این موضوع در حال حاضر بزرگترین دغدغه و نگرانی ما است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در این حوزه بسار موثر است و مردم باید دائم بر این موضوع دقت داشته باشند که عدم رعایت کوچکترین دستور بهداشتی می‌تواند همه را دچار مشکل کند.

فاضل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر ناشی از شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و میانگین فوت در هفته گذشته بر اثر کرونا یک مورد به ازای هر روز بوده و ۹۶۹ نفر نیز از اسفندماه سال گذشته تاکنون بر اثر شیوع ویروس کرونا جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص علت تداوم شرایط قرمز در شهرستان بندرگز گفت: ما هم نگران این موضوع هستیم و در هفته‌های گذشته نیز تیم‌های کارشناسی را به این شهرستان اعزام کردیم اما توصیه‌ها و تصمیمات تاکنون پاسخگو نبوده است.

فاضل بیان کرد: شاید نزدیکی بندرگز به استان مازندران و رفت و آمدها یکی از دلایل مهم این موضوع باشد چون در شهرستان کردکوی نیز ما شرایط قرمز را داشتیم ولی با تصمیمات و موارد اجرا شده کردکوی از شرایط نگرانی و قرمز خارج شد.

وی در پایان گفت: باز هم بندرگز را به صورت ویژه تحت بررسی و نظارت قرار خواهیم داد تا شیوع در بندرگز به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر