پیشنهاد نماینده غرب گلستان برای تامین آب شرب گلستان/ انتقاد ایری از رانت ویژه در قرارداد۴۵ ساله ساحل بندرترکمن
تعداد بازدید تعداد 115 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۲۵ ب.ظ، یکشنبه، ۲۰ مهر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

ایری گفت: این قرارداد ۱۴سال قبل به مدت ۴۵ سال بسته شده با آقای یزدان بسته شده،علاوه بر اینکه کاری صورت نپذیرفته این مدت نیز جزو زمان قراداد قرار نگرفته و زمانی ۴۵سال قرارداد شروع می شود که شهرداری مجوز ساخت به طرف قرارداد بدهد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ عبدالجلال ایری در گفت و گو با این پایگاه خبری در خصوص مشکلات گلستان از نگاه نماینده غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: از نظر کلی ظرفیت هایی را در استان خود داریم که تاکنون نسبت به آن ها غفلت شده و نکات ویژه ای وجود دارد که ما را به بهره برداری از آن ها تشویق می کند.

نماینده غرب گلستان با اشاره به فقر نهفته در چهره زیبا گلستان، خاطرنشان کرد: ساختارهای بزرگ در استان ضعیف است و نمایانگر این موضوع نیز ۵۰۰ هزار هکتار زمین های شور و بدون استفاده است.

وی افزود: در بحث تامین آب شرب تاکنون با وضع موجود تمام منابع آبی، تامین آب شرب شهر و روستاهای ما از آب های زیرزمینی است و مقدار برداشت ما از این چاه ها از بحران نیز عبور کرده است.

ایری با بیان اینکه هزینه احداث سد برای تامین آب و کنترل سیلاب رقم بالایی است، اذعان کرد: ما در کنار خود منبع عظیمی از آب را داریم که چون استفاده نکردیم این آب ها از استان گلستان به سمنان منتقل می شود.

نماینده غرب گلستان با اشاره به پتانسیل های بالا آب دریای خزر برای آبزی پروری و تامین آب شرب، ابراز کرد: با استفاده از آب دریای خزر در گلستان علاوه بر ایجاد ظرفیت اشتغال بالا می توانیم همه روستاها را از برداشت آب های زیر زمینی بی نیاز کنیم.

وی با انتقاد از انعقاد قرادادی سراسر ابهام و رانت آور در ساحل بندرترکمن، ادامه داد: در دوره سوم شورای شهر بندرترکمن قراردادی با آقای یزدان پناه بسته شد که نیازمند ورود جدی دستگاه قضا و سازمان بازرسی است.

ایری بیان کرد: این قرارداد ۱۴سال قبل به مدت ۴۵ سال بسته شده با آقای یزدان بسته شده،علاوه بر اینکه کاری صورت نپذیرفته این مدت نیز جزو زمان قراداد قرار نگرفته و زمانی ۴۵سال قرارداد شروع می شود که شهرداری مجوز ساخت به طرف قرارداد بدهد.

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یزدان پناه یکبار مشکل محیط زیست و بار دیگر مشکل دیگری را بهانه می کند اما بیکار ننشته چند غرفه و پارکینگ افتتاح کرده و به شهرداری ماهیانه فقط یک میلیون تومان اجاره می دهد.

وی گفت: درخواست کرده ایم سازمان بازرسی به صورت جدی وارد قرارداد شود و موضوع را بررسی کند و نسبت به ابطال یا اصلاح این قرارداد اقدام کند./گلستان ما

انتهای پیام/

ارسال نظر