نواقص موجود در آسفالت جاده کردکوی – بندرترکمن را چه نهادی ارزیابی می کند؟!؟!
تعداد بازدید تعداد 78 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۱۶ ب.ظ، چهارشنبه، ۲۱ آبان، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

با توجه به اینکه مدتهاست استارت آغاز بهسازی جاده کردکوی – بندرترکمن زده شد و اینکه بخش های زیادی از آن پس از سالها به پایان کار رسید اما نواقص زیادی در آن مشاهده می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ یکی ازمولفه ها و عناصر اصلی توسعه اقتصادی هر کشور، راه و ترابری است؛ ایجاد و توسعه راه های دریایی، هوایی و زمینی و امنیت راه ها و طرق و بهره گیری از ابزار و وسایل جابه جایی و ترابری نقش بنیادین و اساسی در توسعه اقتصادی دارد.

امروزه صنعت حمل ونقل هـرکشور بیانگر وضعیت اقتصادی و میزان توسعه صنعتی آن کشور است؛به نحوی که این صنعت را باید یکی ازعوامل مهم درتوسعه اقتصادی،گردشگری،فرهنگی و اجتماعی هرجامعه به شمارآورد.

فراهم بودن امکانات حمل ونقل مناسب، مطمئن، راحت، سریع، ارزان و ایمن پیش شرط توسعه گردشگری هر منطقه ای است، زیرا گردشگران درتصمیمات خود دو عامل هزینه و زمان را مدنظر دارند.

لذا درراستای دسترسی به مقاصد گردشگری، تنوع سیستم حمل و نقل و فراهم بودن سیستم های با کیفیت،دو عامل تاثیرگذار و تعیین کننده است.

بنابراین گسترش زیرساخت های حمل و نقل (بنادر،راه آهن،پایانه ها،فرودگاه ها وشبکه جاده ای) یکی از مهمترین اقدامات دولت ها برای گسترش امکانات وخدمات گردشگری است.

اما سالهاست مردم کردکوی-بندرترکمن از داشتن جاده مناسب بین شهرستانی محروم بودند و وضعیت نامناسب این محور نه تنها آنان راکلافه کرده بود، بلکه دراین مسیرها افراد زیادی دچار حادثه و خسارت دیده اند.

جاده مواصلاتی بین شهرستان های کردکوی – بندرترکمن در مقایسه با سایر جاده های استان از وضعیت چندان مناسبی برخوردار نبود و علاوه بر کیفیت پایین آسفالت، بسیار باریک بوده است که به سختی وسایل نقیله از کنار هم رد می شدند تا اینکه پس از پیگیری های متعدد از سوی رسانه ها و مسئولان دو شهرستان کردکوی و بندرترکمن استارت بهسازی آن زده شد.

با توجه به اینکه مدتهاست استارت آغاز بهسازی جاده کردکوی – بندرترکمن زده شد و اینکه بخش های زیادی از آن پس از سالها به پایان کار رسید اما نواقص زیادی در آن مشاهده می شود.

نواقصی که گاها می تواند خسارات جبران ناپذیری را بر دوش مردم منطقه، مسافران و گردشگران بگذارد.

جاده ای که تازه احداث شده نباید چنین نواقصی داشته باشد، کنده کاری ها، شیب و جمع شدن روان آبها در جاده، شانه های بین دو آسفالت قدیم و جدید و کنده کاری های داخل آسفالت جدید که خطرآفرین است.

اداره راه و شهرسازی باید در اجرای این پروژه تسریع ببخشد و هر چه زودتر نواقص موجود را برطرف کند چرا که ای خواسته بسیاری از مردم منطقه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر