میدان‌داری ۱۱ هزار گروه جهادی در گلستان برای مقابله با کرونا/مشارکت بسیجیان در طرح ” شهید سلیمانی”
تعداد بازدید تعداد 51 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ، جمعه، ۷ آذر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

وقتی کرونا همه‌گیر شد جهادگران بسیجی استان گلستان هم در قالب ۱۱ هزار و ۴۷۱ گروه سازماندهی شدند و به کمک مردم و کادر درمان آمدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از تسنیم؛ هنوز بند پوتین‌هایشان را باز نکرده و لباس‌های گِلی‌شان در سیل گلستان را در نیاورده بودند که باید خود را آماده کارزار دیگری می‌کردند. جهاد تنها جنگیدن نیست؛ جهاد یعنی برای رضای خدا به خلق خدا خدمت کردن و جوانان بسیجی چه خوب واژه جهاد را معنا کردند.

وقتی کرونا همه‌گیر شد با اینکه برخی‌ها خود را در اتاق‌های محل کارشان قرنطینه کرده بودند و از ترس این بیماری، حاضر نبودند حضور میدانی برای مقابله با این بیماری داشته باشند، این جهادگران بسیجی بودند که دست به کار شدند.

کارگاه‌های کوچک و بزرگ تولید ماسک را راه‌ انداختند؛ مساجد را تبدیل مانند دوران دفاع مقدس تبدیل به سنگرهای مقابله با این بیماری کردند، ستادهای مردمی راه انداختند و تا جایی که توانستند ماسک و مواد ضدعفونی و دستکش بین خانواده‌های نیازمند توزیع کردند. برخی از آنان حتی غسل و کفن و دفن میت‌های کرونایی را برعهده گرفتند، عده‌ای به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها رفتند و در کنار کادر درمان به بیماران کرونایی رسیدگی کردند.

رزمایش کمک مومنانه هم که اوج فعالیت‌های جهادگران بسیجی در این ایام بود که برگ زرین دیگری به دفتر پر از افتخار، بسیج افزودند.

در گلستان هم جهادگران بسیجی از همان زمان شیوع کرونا پای کار بوده و هستند. آنطور که فرمانده سپاه نینوای استان گفته بیش از ۶۵ هزار نیروی بسیجی در قالب گروه‌های جهادی برای مقابله با کرونا سازماندهی شدند.

سردار علی ملک شاهکوهی در این باره اظهار داشت: از آغاز شیوع کرونا بسیجیان پای کار آمدند و در قالب ۱۱ هزار و ۴۷۱ گروه جهادی سازماندهی شدند.

وی گفت: تولید و توزیع ۸۰۶ هزار ماسک و دستکش، تولید ۶۰ هزار گان برای کادر درمانی، ضدعفونی معابر، اماکن، مساجد و مدارس، طبخ و توزیع غذای گرم، مشارکت در مرحله اول طرح غربالگری کرونا و غیره از جمله کارهایی بود که از سوی بسیجیان و گروه‌های جهادی در استان انجام شد.

فرمانده سپاه نینوای استان همچنین افزود: در قالب رزمایش کمک مومنانه نیز گروه‌های جهادی عملکرد خوبی داشتند و با مشارکت آنان، خیران، نهادهای حمایتی، دستگاه‌های اجرایی و غیره تا کنون ۲۷۶ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در استان توزیع شده است.

وی به اجرای طرح شهید سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف کنترل شیوع کرونا و  قطع زنجیره ابتلای این بیماری با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج در شهرها و روستاهای استان اجرا می‌شود.

سردار ملک شاهکوهی توضیح داد در این طرح قبل از اینکه بیمار به بیمارستان مراجعه کند در خانه‌های سلامتی که در سطح محله‌های مختلف شهر و روستاها وجود دارد، اطلاعات لازم فرد تهیه می‌شود. در همان مرحله با تماس با سامانه ۴۰۳۰، اطلاعات و راهنمایی‌های لازم به این افراد داده می‌شود.

وی گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی، خدمات درمانی به منازل بیماران آورده می‌شود. در حال حاضر مقدمات اجرای طرح در گرگان، گنبدکاووس و علی آبادکتول فراهم شده و در سایر شهرستان‌ها نیز پیگیری‌ها در حال انجام است.

فرمانده سپاه نینوای استان بیان داشت: با اجرای این طرح به دولت و مراکز و کادر درمانی کمک زیادی خواهد شد ضمن اینکه با کنترل شیوع کرونا، فضای امنی برای پرداختن به کلیه فعالیت‌های اقتصادی مردم فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر