دستگیری اعضای باند اخاذی در گرگان
تعداد بازدید تعداد 112 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۵۱ ق.ظ، سه شنبه، ۱۱ آذر، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

جانشین فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری اعضای باند اخاذی از شهروند گرگانی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سرهنگ فرزاد تاجره جانشین فرمانده انتظامی گلستان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان گرگانی، مبنی بر اینکه عده‌ای ناشناس وی را تهدید و اخاذی می‌کنند رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

او افزود: طی بررسی‌های مقدماتی مشخص شد، متهمان به صفحه شخصی شاکی در اینستاگرام دسترسی پیدا کرده و با تهدید به انتشار تصاویر و پیام‌های خصوصی وی، مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وجه نقد از شاکی درخواست کرده اند.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان گفت: ماموران پلیس فتا استان پس از یکسری اقدامات، سرانجام موفق شدند در عملیاتی هدفمند و غافلگیرانه، هر ۴ نفر را دستگیر کنند.

سرهنگ تاجره با بیان اینکه متهمان ۳ زن و یک مرد بودند، افزود: در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس، متهمان اقرار کردند که پس از آشنایی با شاکی در فضای مجازی و برقراری ارتباط دوستانه، از غفلت وی استفاده کرده و به اطلاعات شخصی اش دسترسی پیدا کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شاکی در صفحه اینستاگرامش تصاویر، پیام‌ها و اطلاعات شخصی خود را نگهداری کرده بود، گفت: متهمان در ادامه اعترافاتشان اعلام داشتند، پس از اطلاع از اینکه شاکی اوضاع اقتصادی خوبی دارد، به طمع دریافت مبلغی هنگفت، وی را تهدید کردند که قبل از رسیدن به هدف خود، پلیس آن‌ها را دستگیر کرد.

سرهنگ تاجره با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی، گفت: شهروندان به هیچ وجه در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکرده و از نگهداری اطلاعات شخصی بر روی تلفن‌های همراه خودداری کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر