رابطان نماز باید در تمامی سطوح و حوزه ها اسوه و الگو باشند
تعداد بازدید تعداد 928 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۳ ق.ظ، سه شنبه، ۱ بهمن، سال ۱۳۹۲ نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام محمودی:رابطان نماز باید در تمامی سطوح و حوزه ها، اسوه و الگو ودر دستگاه های اجرایی باید اهلیت داشته باشند.

115230به گزارش خبرنگار رادکانا، سید سجاد بنی هاشم رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان کردکوی، با حضور در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان،ضمن دیدار با حجت‌الاسلام غلامحسین محمودی رئیس این اداره در خصوص گسترش فرهنگ نماز در ادارات و مراکز آموزشی شهرستان با وی بحث و تبادل نظر کرد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام محمودی، ضمن تشکر از تلاش‌های بعمل آمده در جهت تقویت جایگاه اقامه نماز و توسعه فرهنگ نماز در شهرستان، پیرامون اهمیت و حرمت نماز و حفظ این جایگاه توسط مسئولین با شرکت در نماز جماعت و جمعه مطالبی بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیه (ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر) بسیاری از کاستی های زندگی فردی و جمعی را ناشی از عدم اهتمام جدی به نماز عنوان کرد و بر بستر سازی برای فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت هر چه بیشتر واحدهای ذیربط در ترویج فرهنگ نماز و همچنین حمایت و تشویق از فعالیت‌ها و پژوهش‌های مرتبط با نماز در حوزه های مختلف تاکید کرد.

محمودی همچنین با اشاره به این موضوع که، رابطان نماز باید در تمامی سطوح و حوزه ها، اسوه و الگو باشند، یادآورشد: رابطان نماز در دستگاه های اجرایی باید اهلیت داشته باشند و رفتار و حرکات آنها متأثر از نماز باشد تا سایر افراد با نگاه کردن به آنها متوجه آثار و پیامدهای مثبت نماز شوند و این افراد را به‌ عنوان الگو و اسوه رفتاری و اخلاقی انتخاب کنند.

در ادامه سید سجاد بنی هاشم رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان با ارائه گزارش از عملکرد ۱۰ ماهه ستاد و بیان رئوس مباحث و جایگاه اقامه نماز توسط بندگان خدا در حکومت اسلامی و خصوصاً مسئولین، پیرامون برنامه‌ریزی مناسب جهت گسترش فرهنگ نماز در ادارات و مراکز آموزشی شهرستان مباحثی را مطرح کرد.

ارسال نظر