زنگ ایثار در کردکوی طنین انداز شد
تعداد بازدید تعداد 583 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۵ ق.ظ، یکشنبه، ۱۸ اسفند، سال ۱۳۹۲ نظرات بدون نظر

زنگ ايثار در مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد با حضور مسئولین شهرستانی، فرهنگیان و دانش آموزان همزمان با سراسر كشور بصدا در آمد.

radkanaبه گزارش خبرنگار رادکانا، محمد مارزلو رييس بنیاد شهید و امور ايثارگران شهرستان کردکوی در این مراسم که بمناسبت روز شهید و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدرسه دخترانه شاهد کردکوی برگزار شد، ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، گفتهمانگونه كه مقام معظم رهبري می فرمایند: ” زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا كمتر از خود شهادت نیست ” ما هم باید سعی و تلاش کنیم تا یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و شهدا در راه تاریک امروزمان روشنایی راهمان باشند.

مارزلو خانواده شهدا را چشم چراغ ملت خواند و اظهار داشت: از شهدا باید به نيكي و بزرگي و بزرگواري ياد كرد زیرا آنان زندگی خود را فدای ما کردند تا امروز در صحت و سلامتی و امنیت زندگی کنیم.

زمان حال از حساسيت هاي خاصي برخوردار است/شايسته است دانش آموزان با بصیرت، بينشي باز و ديد روشن به مسائل نگاه كنند

محمدحسين شاعري معاون پرورشي آموزش و پرورش كردكوي ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان داشت: زمان حال از حساسيت هاي خاصي برخوردار است و شايسته است دانش آموزان با بصیرت، بينشي باز و ديد روشن به مسائل نگاه كنند.

وی با بيان نظريات فوكوياما تئوريسين غربي در خصوص تفكر تشيع گفت: ما بايد گاهي اوقات با توجه به نظرات دشمنان به چگونگي عملكرد خود بينديشيم و با اين نقدها به درستي راهي كه در آن قرار داریم پي ببريم، زيرا دشمنان وقتی ما را ارزيابي كنند يقينا به نفع خود مي انديشند ولي مهم آن است كه ما را نسبت به راهي كه در پيش داريم هوشيار مي كنند.

شاعری افزود: نظريات فوكوياما تئوريسين غربي در خصوص تشيع از اين نوع از ديدگاه ها است كه باعث بصيرت افزايي و شناخت دشمن مي گردد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با اشاره به نظریه فوکویاما مبنی بر اینکه تفکر ولایت فقیه مانند پرنده ایست که دو بال دارد، اظهار داشت: يك بال مهدويت كه مسلمانان را به آينده اي روشن نويد و اميد مي دهد و ديگر بال شهادت كه از كربلاي ابا عبدالله الحسين (ع) نشأت مي گيرد و اين نيز بيانگر جهادي مقدس و روشنگرانه است.

این معاون پرورشی افزود: با شناخت اين دو بال كه باعث شده امروز ولايت فقيه بلند پروازانه حركت كند، چنانكه هيچ تيري به آن كارگر نيست و اين تفكر زره اي نيز دارد كه آن زره همانا خود ولي فقيه است لذا نقشه هاي دشمنان را نقش بر آب مي كند.

وی خاطرنشان کرد: مي بينيم چقدر متفكرانه تفكر تشيع بروز مي شود و بر ماست كه با شناخت راه شهدا و حمايت از دستاوردهاي آن و شناخت صحيح از اين تفكر با خودسازي و نهايتا ساخت جامعه سالم در راه تحقق آرمانهاي منجي عالم بشريت كه راه شهدا هم هست بكوشيم.

قرائت قرآن، اجراي سرود جمهوري اسلامي، خواندن مقاله دانش آموزي، شعر و نواختن قطعه موسيقي و در نهايت بصدا درآمدن زنگ ايثار توسط خانم حسيني مدير مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد و مارزلو رييس بنیاد شهید و امور ايثارگران شهرستان کردکوی و اهدا ي هديه به نفرات برتر خاطره نويسي شهداء و خانواده هاي شهدا و ايثارگران از دیگر برنامه های این مراسم بود.

محمد مارزلو رييس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی، محمدحسين شاعري معاون پرورشي آموزش و پرورش، سيده اشرف السادات حسيني مدير مدرسه دخترانه راهنمایی شاهد، فرهنگيان و دانش آموزان این مدرسه در این مراسم حضور داشتند.

ارسال نظر