بهره برداری از جنگل ها قطع شود
تعداد بازدید تعداد 621 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۲۶ ب.ظ، چهارشنبه، ۷ آبان، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

استاندار گلستان با اشاره به اینکه، در مدیریت توسعه باید حفاظت و مدیریت پایدار مدنظر قرار گیرد، تاکید کرد: باید بهره برداری از جنگل ها قطع و ناوگان حمل و نقل و حفاظت از جنگل ها مجهز شود.

IMG13503262به گزارش رادکانا، حسن صادقلو ظهر امروز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مدیریت و حفاظت پایدار عرصه های طبیعی در ساری گفت: در حال حاضر ناوگان حفاظت از جنگل ها مجهز نیست.

وی با بیان اینکه، بهره برداری نادرست از عرصه های طبیعی از جمله آسیبهاست، گفت: باید درآمد کشور را از راه بهره برداری از جنگل ها فعلا قطع کنیم زیرا حفظ جنگل از کاشت مهم تر است.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تاکنون درختان زیادی در جریان سیلاب ها از بین رفته اند، گفت: محیط زیست و آب حلقه متصل به هم هستند که باید برنامه درستی در این حوزه در پیش گرفته شود.

صادقلو با عنوان اینکه به دلیل سیل اراضی زیادی را از دست داده ایم گفت: به استانها دستور داده شد که مدیریت جامع سیل را اجرای کنند و مدیریت جامع اطفای حریق نیز باید در برنامه قرار گیرد.

استاندار گلستان گفت: تعدیل دام و مدیریت جامع علوفه زایی نیز در دستور کار قرار گیرد. اکنون مدیریت جامع کشت علوفه نداریم و اگر مردم یار مهربان طبیعت شوند در اجرای برنامه ها موفق خواهیم شد.

وی تصریح کرد: مردم باید به میدان آیند و رفتارهایی که سبب نارضایتی آنان می شود را کنترل کنیم.

استاندار گلستان افزود: در حال حاضر جنگل های سوزنی برگ به دلیل انتشار اسید از باران زایی منطقه جلوگیری می کند و باید در راستای مدیریت پایدار که وابسته به مدیریت استراتژیک است، به این موضوع هم توجه شود./مهر

 

انتهای پیام/

ارسال نظر