واکنش نمایندگان گرگان به تغییر نام راه آهن گلستان و عدم داشتن ایستگاه در گرگان / لازم باشد وزیر را استیضاح می کنیم
تعداد بازدید تعداد 796 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۰۱ ق.ظ، پنج شنبه، ۶ آذر، سال ۱۳۹۳ نظرات یک نظر

نماینده مردم گرگان در مجلس گفت : این نگرانی با این شرایط ایجاد می شود که بعدها راه آهن گرگان-مشهد نیز از مسیر آق قلا به گنبد طی خواهد شد .

jjjjjjjjبه گزارش رادکانا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی از تعبیه نشدن ایستگاه راه آهن برای شهر گرگان ابراز نارضایتی کرد و گفت: پیگیری شد تا مسیر گرگان به اینچه برون فعال شود اما به جای اینکه ریل فعلی گرگان را به ریل اینچه برون وصل کنند از مسیر ۱۷ کیلومتری گرگان مسیر را به سمت آق قلا تغییر مسیر دادند ، به عبارتی راه آهن گرگان ، ایستگاهی در گرگان ندارد.

طاهری تصریح کرد: در مسیر اینچه برون به تهران خط ریل باید از گرگان به عنوان مرکز استان عبور کند که با توجه به شرایطی فعلی این امکان میسر نیست.

سخنگوي كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بیان این مطلب که این نگرانی با این شرایط ایجاد می شود که بعدها راه آهن گرگان مشهد نیز از مسیر آق قلا به گنبد طی خواهد شد ، افزود: با این شرایط گرگان به عنوان مرکز استان متضرر خواهد شد که به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود .

وی یادآور شد: ما با جدیت این موضوع را پیگیر هستیم اگر لازم باشد تا مرز استیضاح وزیر هم پیش می رویم تا این مشکل مرکز استان را برطرف کنیم .

بر اساس مصوبه دولت ، نام گلستان برای راه آهن بین المللی گرگان – اینچه برون انتخاب شده است

عیسی امامی نماینده دیگر مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی درباره تغییر نام راه آهن گفت: بر اساس مصوبه دولت ، نام ” گلستان ” برای راه آهن بین المللی گرگان اینچه برون انتخاب شده است ولی مدیریت راه آهن در تلاش است نام ” اترک ” را برای این مسیر انتخاب کند.

امامی افزود: پروژه راه آهن گلستان به واسطه مصوبه معاونت توسعه نیروی انسانی گمرک به عنوان راه آهن گلستان نامگذاری شده است ؛ به طور قطع آنچه بر اساس مصوبه دولت ابلاغ شده، اداره کل راه آهن گلستان است اما در آستانه بهره برداری از راه آهن ایران ، قزاقستان ، ترکمنستان تابلویی با نام راه آهن اترک نصب شده است .

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد : اعتقاد ما بر این است که اداره کل به نام ” گلستان ” است و تابلوی آن هم باید به نام گلستان نصب شود ./ مهر

مطالب مرتبط :

روحانی می خواهد خط آهنی را افتتاح کند که نه بنام گلستان است و نه از گرگان عبور می کند

اگر ایستگاه تعویض بوژی خط آهن ایران – قزاقستان در ترکمنستان ایجاد شود، این خط آهن برای ایران ۲ ریال هم نمی ارزد

ایستگاه بوژی خط اهن گرگان – قزاقستان باید در خاک ایران ایجاد شود

معاون استاندار گلستان ساخت ایستگاه بوژی در ترکمنستان را تایید کرد !

تغییر نام راه آهن “گرگان” به راه آهن “منطقه اترک” + عکس

امامی : تغییر نام راه آهن گلستان به اترک خلاف مصوبه دولت است / تابلوی راه آهن باید به نام گلستان بالا برود

نام گرگان مجددا به راه آهن بازگشت / با پیگیری های مسئولین گرگان نام اترک بزودی از تابلو راه آهن گرگان حذف می شود

ارسال نظر