سیاست محوری دولت اعتدال مهار تورم است
تعداد بازدید تعداد 541 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ، چهارشنبه، ۱۲ آذر، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

ترکان گفت: دولت بسته اقتصادی را برای کمک به رونق اقتصادی با رویکرد کاهش تورم و ارتقاء نرخ رشد اقتصادی تهیه کرده که بخشی از آن باید از سوی وزارتخانه ها عملیاتی شود.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، ‘اکبر ترکان’ شب سه شنبه در نخستین روز از سفر هیات دولت به استان گلستان با حضور جمالی فرماندار و نظری مهر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخبگان، مدیران تشکل های صنعتی و کشاورزی و اقشار مردم شهرستان کردکوی گفت: کاهش نرخ سود سپرده گذاران از سوی بانک ها و همسان شدن آن با نرخ تورم، بانک ها را مجاب به کاهش نرخ سود تسهیلات خواهد کرد.

وی ادامه داد: با نرخ سود ۲۸ درصدی تسهیلات بانکی نباید انتظار داشت صنعت کشور رونق گرفته و توان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشد.

مشاور عالی رییس جمهور از شورای پول و اعتبار خواست نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و سپرده گذاری تصمیم جدی اتخاذ کند.

ترکان افزود: صنعتگران ما به عنوان سرمایه های اجتماعی کشور دچار آسیب شده و دولت برای خارج شدن از رکود تورمی اقتصاد، برنامه ریزی خوبی انجام داده است.

وی گفت: به دلیل واردات بی رویه محصولاتی که توان تولید آن را در داخل نیز داشتیم، اعتبار تولیدکنندگان در بازار کاهش یافته است؛ ضمن آنکه اعتماد به این گروه به عنوان سرمایه های اجتماعی و اقتصادی نیز دچار خدشه شد.

اکبر ترکان با اشاره به این نکته که سیاست محوری دولت اعتدال مهار تورم است، خاطرنشان ساخت: تورمی که در کشور اتفاق افتاد به دلیل افزایش پایه پولی بود؛ یعنی بدون اینکه پشتوانه پولی داشته باشیم بانک مرکزی خلق پول می کند و وارد بازار می کند. این یک پول پرقدرت است است که موجب آثار شدید تورمی می شود و تورم درشتی را پشت سر خود به همراه دارد.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور ادامه داد: دولت بسته اقتصادی را برای کمک به رونق اقتصادی با رویکرد کاهش تورم و ارتقاء نرخ رشد اقتصادی تهیه کرده که بخشی از آن باید از سوی وزارتخانه ها عملیاتی شود.

ترکان با بیان اینکه بخشی از این سیاست های اقتصادی نیز نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی است، افزود: دولت نیز لایحه خروج از رکود تورمی اقتصاد را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد.

* در اوایل این نشست صمیمی نمایندگانی از حوزه روحانیون، شوراها و دهیاران وجوانان و سرمایه گزارن و تولیدکنندگان و… شهرستان نظرات و تنگناهای موجود در استان و شهرستان را به سمع و نظر مشاور عالی رییس جمهور رساندند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر