چرا ۸۶ درصد جوانان وقت خود را در اینترنت می گذرانند؟
تعداد بازدید تعداد 606 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۷:۵۴ ب.ظ، چهارشنبه، ۲۶ آذر، سال ۱۳۹۳ نظرات یک نظر

نظر شما مخاطبان شفاف در این خصوص چیست؟ دلیل روی اوردن ۸۶در صد جوانان به اینترنت را چه می دانید؟ آیا حضور جوانان در اینترنت آسیب زا است؟ چرا جوانان وقت خود را در اینترنت می گذرانند؟ دولت برای امنیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی چه می تواند بکند؟ آیا وجود پلیس سایبری در این خصوص کفایت می کند؟

81343509-6003889هنوز از یادها نرفته است که همزمان با ورود نخستین محموله تجهیزات تلفن همراه به ایران در سال ۷۲ و با نصب و تست اولین شبکه های تلفن سیار در تهران، فروش اولین سیم کارت های دائمی در ایران آغاز شد.

از همین روزها بود که پای موبایل به درون زندگی ایرانیان باز شد و صد البته با ورود این وسیله ارتباطی موجی از درخواست برای خرید سیم کارت و داشتن این فناوری جدید در بین مردم ایجاد شد.

بعد از ان اما  زمزمه های ورود اینترنت به ایران  و خانگی شدن ان نیز جدی تر شد. اینترنتی که با صدای غیژ غیژش ایرانیان را با سرعتی لاکپشتی به دنیای دیگری آشنا می کرد. همین زمان ها بود که علاوه بر داشتن گوشی همراه، ایرانیان به ابزاری دیگر برای برقراری ارتباط مجهز شدند و آن عضویت در اتاق های گفتگو بود. کم کم با گسترش علم و فناوری بشر این گوشی های غول آسا را به اینترنت پیوند زد و همین آغاز عصری جدید در تحول زندگی ایرانیان بود.

وبلاگ ها اگرچه اولین بستر فعالیت را در ایران به راه انداختند ولی بعد از آن یاهو، فیسبوک، تویتر، یوتیوب، اینستاگرام و کم کم واتس آپ، تانگو، وی چت، وایبر و … چندین شبکه اجتماعی بودند که ایرانیان به آنها پیوستند.

حالا اما کار به جایی رسیده است که مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان عنوان کرده است ۸۶ درصد جوانان از کاربران فضای مجازی هستند.

محمدرضا‌رستمی گفته:  نبود طرح‎های فراغت برنامه‎ریزی شده از عوامل رجوع جوانان به فضای آسیب‎زای مجازی است. با توجه به گسترش فضای مجازی و قابلیت استفاده از آن در هر نقطه‎ای، اصطلاح فرار مغزها از فرهنگ لغات حذف شده است.

او با بیان اینکه تبادل اطلاعات علمی و فناوری از طریق اینترنت صورت می‎گیرد، افزوده: با کمک فناوری‎های ارتباطی جدید شرایطی فراهم شده است که هزینه‎های علمی بر کشور تحمیل می‎شود و با استفاده از اینترنت به خارج از کشور فروخته می‎شود.

رستمی نبود طرح‎های فراغت برنامه‎ریزی شده در کشور را یادآور شده و گفته: تلویزیون و ماهواره به عنوان بیشترین سبد فراغتی جوانان، کارکردی منفعل دارد به طوری که جوانان برای سپری اوقات فراغت خود به فضاهای اینترنتی رجوع می‌کنند و در بسیاری موارد مورد استفاده افراد سودجو قرار می‎گیرند.

او با بیان اینکه گذران ساعات فراغت جوانان ایرانی در اینترنت رقمی بزرگ است، تاکید کرده: اتلاف وقت کمترین آسیب به کاربران این حوزه است. بخش قابل توجهی از مردم و بیش از ۸۶ درصد از جوانان کشور، از کاربران فضای مجازی هستند و نگاه بدبینانه صداوسیما، باعث عملکرد ضعیف این رسانه در حوزه فضای مجازی شده است.

محمدرضا‌رستمی افزوده: قشر عظیم کاربران اینترنت که هر روزه با این رسانه در ارتباط هستند، تبلیغات صدا و سیما درباره نا‌امنی این فضا را نمی‏‌پذیرند و بر همین اساس می‎طلبد این نهاد با برنامه‌ریزی صحیح نسبت به شبکه‏‌های اجتماعی اینترنتی ورود یابد.

نظر شما مخاطبان شفاف در این خصوص چیست؟

دلیل روی اوردن ۸۶در صد جوانان به اینترنت را  چه می دانید؟

آیا حضور جوانان در اینترنت آسیب زا است؟

چرا جوانان وقت خود را در اینترنت می گذرانند؟

دولت برای امنیت فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی چه می تواند بکند؟

آیا وجود پلیس سایبری در این خصوص کفایت می کند؟

نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید.

انتهای پیام/

بالابلوکی می گوید:

چون همین درصد جون بیکار والاف داریم

ارسال نظر