چهارشنبه آخر سال نخستین ماموریت‎ پلیس‎های افتخاری گلستان
تعداد بازدید تعداد 702 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ، پنج شنبه، ۲۵ دی، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

معاون نیروی انسانی فرمانده انتظامی گلستان گفت: نخستین ماموریتی که برای پلیس‎های افتخاری استان درنظر گرفته شده، فعالیت آنها در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز خواهد بود.

13930911000561_PhotoAبه گزارش رادکانا، سید محمد قربان‎نژاد امشب در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه به کارگیری پلیس‎های افتخاری در استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اطلاع‎رسانی‎هایی که برای آغاز ثبت‎نام پلیس افتخاری انجام شد استقبال خوبی در سطح استان انجام گرفت.

وی ادامه داد: ظرفیتی که برای عضوگیری پلیس‎ افتخاری استان گلستان در نظر گرفته شده یک هزار نفر است اما تا به امروز بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر در استان ثبت‎نام کرده‎اند.

معاون نیروی انسانی فرمانده انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: نخستین ماموریتی که برای پلیس‎های افتخاری استان درنظر گرفته شده، فعالیت آنها در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز خواهد بود.

قربان‎نژاد افزود: پلیس افتخاری یک ظرفیت فرهنگی و اجتماعی است که نیروی انتظامی قصد دارد از آن به‌نحو احسن استفاده کند.

وی گفت: در حال حاضر رویکرد بکارگیری پلیس‎های افتخاری در سطح جامعه رویکرد فرهنگی است و درصد بسیار پایینی از پلیس‎های افتخاری در موضوعات عملیاتی بکارگیری خواهند شد که این امر مستلزم انجام آموزش‎های تخصصی و طی مراحل قانونی است.

محدودیتی برای عضو‎گیری پلیس افتخاری وجود ندارد/اولویت جذب در ناجا با پلیس‎های افتخاری است

معاون نیروی انسانی فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: شرایط عضویت در پلیس افتخاری شرایط عمومی جذب در نیروی انتظامی است.

قربان‎نژاد اضافه کرد: عضویت در پلیس افتخاری به‌معنی استخدام و یا جذب به عنوان نیروی پایور و یا کادر نیروی انتظامی نیست بلکه این افراد به صورت افتخاری برای برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه با پلیس همکاری می‎کنند.

وی افزود: اما در صورتی که سهمیه جذب نیرو برای استان در نظر گرفته شود، اولویت جذب در شرایط برابر با پلیس‎های افتخاری است.

قربان‎نژاد تاکید کرد: شرایط مختلف حمایتی همانند استفاده از بیمه در برابر حوادث احتمالی، استفاده از کارت حکمت و برخی خدمات رفاهی و تفریحی از جمله برنامه‎های در نظر گرفته شده برای اعضای پلیس افتخاری است.

وی در پایان ابراز کرد: در حال حاضر محدودیتی برای عضو‎گیری پلیس افتخاری در نظر گرفته نشده و علاقه‎مندان می‎توانند برای عضویت به معاونت‎های ستاد فرماندهی در سراسر استان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر