مردم از خروجي فعاليت شهرداري رضايت دارند / مخالفين و موافقين شهردار با تكيه بر مشتركات به توافق برسند / مناقشات زيبنده شورايي كه افراد تحصيل كرده زيادي دارد نيست
تعداد بازدید تعداد 464 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۵۶ ب.ظ، سه شنبه، ۱۲ اسفند، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

فرماندار مركز استان گلستان با بيان اينكه اين مناقشات زيبنده شوراي كه افراد تحصيل كرده زيادي دارد نيست و مردم چنين انتظاري از آنها ندارند ، گفت : اختلاف در همه جا وجود دارد و گرگان كه به نظر من يك آرمان شهر مي تواند باشد قطعا نمي تواند بدون اختلاف باشد و مي شود اختلافات به وجود آمده را مديريت كرد.

987به گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما، دكتر يحيي خاكي فرماندار شهرستان گرگان در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به اينكه تشكل هاي اجتماعي بايد توسعه پيدا كنند، اظهاركرد: در كنار فعاليت تشكلهاي اجتماعي تشكل هاي سياسي موجود در شهرگرگان نيز بعد از شناسايي بايد براي ادامه فعاليت شناسنامه دار شوند.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه به دنبال تشكيل اتاق فكر با استفاده از صاحب نظران و اساتيد دانشگاه هستيم ، افزود : اتاق فكر مي تواند در جهت توسعه سازمانهاي دولتي ، اجتماعي ، سياسي و نظام اداري نقش آفرين باشد.

خاكي در ادامه بابيان اينكه ما به دنبال باز توليد سرمايه هاي اجتماعي در شهر گرگان هستيم گفت : سرمايه هاي اجتماعي در لايه هاي پنهان اجتماع مشغول فعاليت هستند و وظيفه ما شناسايي اين سرمايه ها در قالب سازو كار قانوني و بكار گيري در جهت توسعه شهرستان است.

به گفته وي ، مهمترين مسئله توسعه اجتماعي وفاق است و اين مسئله را محصول اعتماد دانست و افزود: اگر ما نگرش مثبتي در اين خصوص داشته باشيم تشكلهاي اجتماعي مي توانند وفاق و همدلي اجتماعي را در جامعه توليد نمايند.

khaki-gorgan 2

فرماندار مركز استان گلستان در ادامه با اشاره به اينكه گسترده ترين جوامع انساني جوامعي هستند كه در آنها ارتباطات انساني وجود دارد، تصريح كرد: سرمايه هاي اجتماعي مانند چسبي سازه هاي اجتماعي را به هم متصل خواهند كرد و اين سرمايه ها منبع كنش هاي اجتماعي هستند و اگر مورد توجه قرار بگيرند جامعه را به سمت توسعه سوق مي دهند.

وي در ادامه افزود: ما در باز توليد سرمايه هاي اجتماعي بايد اين سرمايه ها را بر اساس تخصص كنار هم قرار دهيم تا با هم افزايي به رشد شهرستان كمك كنند.

خاكي گفت: ما بايد تشكل هاي اجتماعي را شناسايي و كنار هم قرار دهيم و به اين تشكلها در قالب ” ان جي او ” و يا ” سمن ها ” مجوز فعاليت بدهيم و بستر فعاليت هاي آنها را نيز در شهرستان فراهم كنيم.

به گفته وي ، خيلي از فعاليت هاي كه در سطح شهر توسط دستگاه هاي دولتي انجام مي شود وظيفه اصلي دستگاه ها نيست و اگر تشكل ها اجتماعي از قبيل ” هيئت هاي مذهبي” ، ” ان جي او ” و يا ” سمن ها ” انجام دهند خروجي دو برابري خواهد داشت .

khaki-gorgan 3

فرماندار گرگان افزود: در جهت تشكيل ادارات شهرستان گرگان پيگيري هايي را انجام داده ايم تا تشكل هاي اجتماعي بتوانند راحت تر فعاليت خود را در سطح شهرستان انجام دهند.

وي نقش هيئت هاي مذهبي را در فعاليت هاي اجتماعي بسيار مهم ارزيابي كرد و تصريح كرد: هيئت هاي مذهبي را در قالب سمن ها مي بينيم و هيئت هاي مذهبي بايد توسعه پيدا كنند و اعتبار قابل توجهي براي آنها در نظر گرفته شود و در همين خصوص ارتباط خوبي با سازمان تبليغات و فرهنگ و ارشاد اسلامي ايجاد كرده ايم.

خاكي نقش هيئت هاي مذهبي را در توسعه مشاركت هاي اجتماعي در مساجد و بين جوانان مذهبي بسيار مهم ارزيابي نمود و گفت: علاقه منديم هيئت هاي مذهبي هم در همين دايره قرار بگيرند و نقش خود را در مسير توسعه شهرستان اجرا نمايند.

وي در ادامه با تاكيد بر اهميت وفاق و همدلي در شوراي شهر گرگان ، خاطر نشان كرد: در راستاي ايجاد تعامل بيشتر جلسه اي با شوراي گرگان داشتيم و نگاه ما اين بود كه بتوانيم با آنها تعامل داشته باشيم و در همين راستا نشستي انفرادي با مخالفين و خود شهردار داشتيم و بر لزوم ايجاد آرامش در شورا و شهرداري تاكيد كرديم.

فرماندار مركز استان با اشاره به اينكه در روز هاي آخر سال۹۳ قرار داريم ، عنوان كرد: امروز ما بايد هرچه كاشتيم را درو كنيم و شورا و شهرداري در اين روزها بايد به دنبال تصويب بودجه سال آينده و برنامه ريزي براي طرح هاي توسعه اي گرگان براي سال آينده باشند.

khaki-gorgan 4

وي با بيان اينكه وجود مناقشه از هر دو طرف ناپسند است ، گفت: آنچه مي توان از سخن دوطرف برداشت كرد اين است كه با تعامل دوطرفه اين افراد مي توانند با هم كنار بيايند و مردم از خروجي فعاليت شهرداري رضايت دارند .

خاكي با تاكيد بر اينكه فعاليت خوب شهرداري قطعا حاصل تعامل شورا و شهرداري با هم است ،‌ افزود: ما به دنبال اين هستيم كه در يك فضاي مناسب و آرام مخالفين و موافقين كنار هم بنشينند و روي مشتركات خود به توافق برسند.

به گفته وي ، مردم شهر پر تنش را دوست ندارند و مردم به دنبال آرامش هستند و از اين اتفاقات آزورده خاطر خواهند شد.

فرماندار مركز استان با بيان اينكه اين مناقشات زيبنده شورايي كه افراد تحصيل كرده زيادي دارد نيست و مردم چنين انتظاري از آنها ندارند ، خاطرنشان كرد : اختلاف در همه جا وجود دارد و گرگان كه به نظر من يك آرمان شهر مي تواند باشد قطعا نمي تواند بدون اختلاف باشد وليمي توان اختلافات بوجود آمده را مديريت كرد.

وي افزود: فرمانداري گرگان بارها اعلام كرده است كه مي تواند به عنوان يك پل ارتباطي درجهت آرامش در شهر گرگان همكاري نمايد.

khaki-gorgan 6

khaki-gorgan 5

انتهاي پيام/

ارسال نظر