نسل دوم فرماندهان سپاه دسته کمی از فرماندهان نسل اول ندارند
تعداد بازدید تعداد 305 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۷:۰۱ ق.ظ، سه شنبه، ۳۱ شهریور، سال ۱۳۹۴ نظرات بدون نظر

سخنان پرشور و پرحرارت سیدعلی مهاجر فرمانده سپاه گرگان که همچون یک افسر جنگ نرم اوضاع فرهنگی و اجتماعی شهر را رصد می کند نشان دهنده اینست که نسل دوم فرماندهان سپاه نیز دسته کمی از نسل اول ندارند.

1392.2.25.001به گزارش رادکانا، حضرت امام خمینی (ره) زمانی که انقلاب را آغاز کرد و در حالیکه هنوز چندین سال تا انقلاب اسلامی سال ۵۷ فاصله وجود داشت، هنگام دستگیری اش در جواب مأموری که از او پرسیده بود تو بدون سرباز چطور می خواهی انقلاب کنی، گفته بود که سربازان من در گهواره ها هستند.

شاید آن مأمور آن موقع به این جواب تلخند زد اما همگان دیدند که همان جوانانی که امام (ره) گفته بود انقلاب کردند، در ادامه به سپاه و بسیج پیوستند و غائله های مرزی و درگیری های داخلی را کنترل کردند.

جنگ که شروع شد داوطلبانه به جبهه ها شتافتند و هر کدام مناصب بزرگی را در اختیار گرفتند. از محسن رضایی چریک انقلابی که در سن ۲۷ سالگی فرمانده کل سپاه در جنگ شد تا همت، کاوه، باکری، چمران، قالیباف، رحیم صفوی، عزیز جعفری، سوداگر، خرازی، احمد کاظمی، متوسلیان و… همه و همه در رکاب امام به نبرد با بعثی ها پرداختند و انصافا هم توانستند از کیان ایران اسلامی دفاع کنند.

از دلاوران این نسل برخی ها به مقام والای شهادت رسیدند، همان پاداشی که ثمن معامله شان با خدا بود و جز آن چیز دیگری عطش عظیم وجود شان را ارضا نمی کرد و بخشی دیگر از همان نسل به خانه و کاشانه برگشته و با پوشیدن ردای پاسداری به تربیت نسل جدید پرداختند.

اینکه ۳۷ سال از انقلاب و ۲۷ سال از پایان جنگ تحمیلی می گذرد و نسل اول انقلاب به مرز بازنشستگی رسیده و اینک نوبت رزم نوازی نسل دوم انقلاب است و سپاه پاسداران مقدم تر از سایر نهادها به نوگرایی پرداخته و نسل جدید و جوانی از فرماندهان را برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب انتخاب نموده است.

در استان گلستان نیز شاهد نسل دومی از فرماندهان سپاه هستیم که در کنار فرماندهان نسل اول تجربه کسب نموده و اینک با همان تجربیات و البته داشتن خصایص “پاسدار روز” و اطلاع از شرایط پیچیده زمان، حراست از درخت پرتناور انقلاب اسلامی را به عهده دارند.

سخنان پرشور و پرحرارت سیدعلی مهاجر فرمانده سپاه گرگان که همچون یک افسر جنگ نرم اوضاع فرهنگی و اجتماعی شهر را رصد می کند نشان دهنده اینست که نسل دوم فرماندهان سپاه نیز دسته کمی از نسل اول ندارند.

مهاجر در یک میدان جنگ نرم قرار دارد و از عدم تحقق وعده های داده شده و کوتاهی برخی مدیرانی که در جبهه زبان در خط مقدم هستند اما در میدان عمل خیلی دور افتاده اند، گلایه دارد.

براستی این فقط حرف وی نیست بلکه دغدغه هم نیروهای ارزشی و مردم مسلمان شهر دارالمومنین گرگان است که بواقع آیا فضاسازی شهر در هفته دفاع مقدس واقعا کار سختی است؟ آیا نمی توان همان اندازه که برای روز گرگان و جشنواره اقوام و کنسرت و… تبلیغات می کنیم برای هفته مقدس نیز کار بکنیم؟

بواقع امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن به شدت به دنبال نفوذ فرهنگی است و همانطور که مقام معظم رهبری نیز در دیدار هفته های گذشته فرمود، نفوذ فرهنگی از نفوذ اقتصادی و امنیتی مهمتر است و امروز اگر سیدعلی مهاجر فریاد می کشد که در شهر گرگان در انجام کار فرهنگی کوتاهی شده باید به وی حق داد که به عنوان پاسدار انقلاب که وظیفه ذاتی اش حفاظت از دستاوردهای انقلاب است، نگران نفوذ فرهنگی دشمن باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر